Chcem investovať
Across Golf Cup s najdrahšou golfovou loptičkou na svete
07. 10. 2019 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Koncom septembra sa na golfovom ihrisku v Malej Ide uskutočnil 1. ročník turnaja Across Golf Cup.  „Golf a investovanie sú na prvý pohľad rozdielne oblasti. V oboch však hrá dôležitú rolu vytrvalosť, disciplína a zodpovednosť. Bez nich sa výsledky nedostavia. Na to, aby skončila loptička v jamke, potrebujete dôkladnú prípravu a zvládanie vlastných emócií. Musíte pochopiť, že jeden zlý odpal neznamená prehru v celom turnaji. A rovnako je to aj s investovaním,“ konštatoval Maroš Ďurik, generálny riaditeľ Across Private Investments

Deväťjamkové ihrisko v Malej Ide patrí k vyhľadávaným športovým oblastiam východného Slovenska a láka čoraz viac golfových nadšencov. Na rozlohe zhruba 30 ha si tentoraz na turnaji meralo sily vyše 40 hráčov, ktorí súťažili v dvoch kategóriách. Víťazkou v kategórii HCP 0 – 18, 4 sa stala Elena Barnová, v kategórií HCP 18,5 a viac zvíťazil Peter Kušnír. Across Golf Cup mal aj charitatívny rozmer, výťažok z neho putoval na pomoc autistickým deťom.

Svetový unikát

Hoci sa po trávnatej ploche ihriska kotúľalo množstvo golfových loptičiek, dve vyčnievali z radu. Účastníci sa mohli pokochať pohľadom na svetový unikát – na najdrahšiu golfovú loptičku na svete. Majstrovský kúsok z dielne ALO diamonds obsahoval viac než 400 diamantov a 54 karátov. Výroba tejto loptičky trvala štyri mesiace. Jej hodnota je trištvrte milióna eur. Druhou šperkárskou raritou bola ženská verzia diamantovej loptičky s ružovými zafírmi. Vyhotovená je z 18-karátového bieleho zlata, povrch zdobí viac než 1 400 briliantov špičkovej kvality. Cena nežného klenotu presahuje 70 000 eur.

Nadpriemerné zhodnotenie

Golfový turnaj na východe Slovenska súvisel s rozvíjajúcimi sa aktivitami Acrossu v tomto regióne. Aktívne tu pôsobí od minulého roka. V súčasnosti má Across okrem Bratislavy a Košíc zastúpenie aj v Banskej Bystrici. Dovedna spravuje vyše 200 miliónov eur. Prostredníctvom Acrossu zhodnocuje svoj majetok viac než 850 privátnych klientov. Priemerná miera zhodnotenia ich peňazí dosiahla v uplynulých 3,5 rokoch vyše 21 %, čo je výrazne viac než zhodnotenie v 2. a 3. dôchodkovom pilieri, podielových fondoch či bankách.