Chcem investovať
Január v znamení akciových trhov
07. 02. 2017 Čas čítania: 2 min
Analýzy
Analýzy

Spomedzi inteligentných portfólií Across Private Investments si v januári najviac polepšilo portfólio so 100-percentným podielom akciovej zložky, a to o 1,3 %. K tomu výsledku prispeli najmä akcie rozvíjajúcich sa trhov (+4,4 %) a pacifické akcie (+3,4 %). Zhodnotenie portfólia za uplynulých päť rokov sa tak dostalo takmer na 67 %. Across Intelligent Portfolio 50+ zhodnotilo v januári o 0,3 % a Across Intelligent Portfolio 75 + o 0,8 %.

Across Bond+ zasiahol v januári pokles cien niektorých dlhopisov, čím sa jeho mesačná výkonnosť dostala do červených čísel (-0,8 %). Priemerný hrubý výnos do splatnosti dlhopisov v portfóliu fondu sa dostal tesne pod 6 % p.a., čo naďalej indikuje atraktívne zhodnotenie v ďalšom období.

Individuálnym investíciám zo zoznamu Across Crème de la Crème dominoval v januári indexový fond UBS ETF Gold hedged EUR, ktorý investuje do zlata so zhodnotením +4,5 %. Indexový fond investujúci do akcií rozvíjajúcich sa trhov, Amundi MSCI Emerging Markets, dosiahol za rovnaké obdobie výnos 4,4 %. Across Crème de la Crème predstavuje výber z viac ako 4 000 indexových fondov z celého sveta. Pri ich výbere zohľadňujeme najmä náklady na správu fondu, referenčnú menu, spôsob kopírovania a odchýlku od podkladového indexu, ďalej frekvenciu vyplácania dividendy, menové zabezpečenie, veľkosť fondu a jeho likviditu na trhu.

Podrobnejšie informácie o investičných produktoch Across Private Investments sú v priložených reportoch.

Across Intelligent Portfolio+
Across Bond+
Across Crème de la Crème