Chcem investovať
Chorvátske rezorty sa menia aj vďaka investorom Acrossu
11. 08. 2021 Čas čítania: 5 min
Across aktuality
Across aktuality

V krajine pri Jadranskom mori tvorí turistický ruch približne 20 % HDP. Ubytovacie a ďalšie služby pre dovolenkárov sú dôležitým odvetvím hospodárstva z hľadiska pozitívneho vplyvu na zamestnanosť ako aj na platobnú bilanciu. V roku 2019, kedy Chorvátsko dosiahlo turistický boom, zaznamenalo vyše 20 mil. návštev turistov, z čoho takmer 90 % tvorili zahraniční hostia. Zo Slovenska tam vtedy dovolenkovalo 440 tisíc ľudí.

V počte hotelových prenocovaní v rámci medzinárodného cestovného ruchu by sa na úroveň roku 2019 malo Chorvátsko vrátiť v roku 2023, pričom už o rok neskôr je prognózovaný rast o 5 %.

Zdroj: HorwathHTL

Dvojročné dlhopisy Adriatic

Výborný potenciál Chorvátska pre dovolenkárov využíva aj skupina Across. Prostredníctvom spoločnosti Primestar Hotels tam prevádzkuje dva hotelové komplexy a aj vďaka investíciám od privátnych investorov z nich postupne vytvára vyhľadávané moderné rezorty s vysokou kvalitou poskytovaných služieb. Aktuálne sú pre investorov k dispozícii dvojročné dlhopisy Adriatic so zaujímavým výnosom. Bližšie informácie o emisii poskytnú investiční konzultanti Acrossu.

Chcem vedieť viac o emisii Adriatic

Zo Zelenej Punty ekologický rezort

Obľúbenými destináciami sú v Chorvátsku okrem členitého pobrežia aj kapacity na priľahlých ostrovoch. Chorvátsko má dovedna 1185 ostrovov z toho 66 je obývaných. Vzhľadom na výbornú polohu neďaleko Zadaru patrí medzi vyhľadávané miesta ostrov Ugljan s rozľahlým rezortom Zelena Punta. Okrem apartmánového komplexu  majú hostia v blízkom dosahu od pláže k dispozícii aj kaviarne, športoviská, vodné atrakcie, detské ihriská či supermarket.

Rezort na Zelenej Punte zaznamenáva v porovnaní s minulým rokom takmer 100-percentný nárast návštevnosti. V prvej polovici letnej sezóny vyrovnával „pandemické“ výpadky, rezervácie na august a september signalizujú podobne dobrú návštevnosť, hoci pandemické opatrenia stále vplývajú na vývoj cestovného ruchu.

Vďaka investíciám skupiny Across sa od roku 2020 rezort na Ugljane začína meniť na moderný ekologický „Green resort“ pre medzinárodnú klientelu. Toto prímorské stredisko bude v nasledujúcich rokoch prechádzať rozsiahlou modernizáciou. Naplánovaná je postupná vonkajšia aj vnútorná rekonštrukcia všetkých 130 apartmánov. Redizajnované budú v modernom mediteránnom štýle. V rámci prvej etapy plánovanej výstavby rezortu tu do konca roka 2021 pribudne prvý zrekonštruovaný apartmánový dom Planika a od júla dovolenkári využívajú aj nový Skakaona Beach Bar s nadčasovým dizajnom, špičkovou medzinárodnou gastronómiou s prvkami chorvátskej kuchyne a s priamym výhľadom na more.  Atmosféru v bare dotvára špičkové ozvučenie a namixovaná hudba na mieru. Drinky pre klientov miešajú barmani, ktorí za svoje „umenie“ získali viacero ocenení.

Atraktívny Beach Club a nové bungalovy

Novinkou v rezorte bude aj Beach Club, ktorý vznikne po kompletnej prestavbe súčasnej budovy reštaurácie a jej okolia. V širokom okolí pôjde o jedinečný plážový klub tohto druhu. Okrem zaujímavej strategickej polohy (výletné lode sa plavia na vyhľadávané ostrovy Kornati, Dugi Otok a ďalšie atraktívne miesta) poskytne návštevníkom rezortu, klientom z okolia, ale aj jachtárom výbornú lokálnu gastronómiu a ďalšie služby na vysokej úrovni.

Súčasné bungalovy v rezorte nahradia nové, dizajnové objekty so štvorhviezdičkovým štandardom ubytovania. Zámerom investora je zrekonštruované apartmány, ako aj nové bungalovy, odpredať do súkromného vlastníctva v rámci vybraných európskych krajín. Komplexnou rekonštrukciou v dovolenkovom rezorte Zelena Punta prejdú aj cestné komunikácie (zeleň, výsadba, infraštruktúra) v rámci celého rezortu, ako aj vonkajšie športoviská. Pomyselnú bodku za celým projektom má dať nový wellness hotel butikového typu s kapacitou 60 izieb.

Hotel Trakošćan

Do portfólia skupiny Across patrí aj štvorhviezdičkový hotel Trakošćan v chorvátskom vnútrozemí. Nachádza sa v oblasti Zagorje v blízkosti slovinských hraníc. Aj vďaka nádhernej okolitej prírode patrí hotel medzi vyhľadávané destinácie pre domácich aj zahraničných turistov. Sú z neho výhľady na jeden z najkrajších hradov v Chorvátsku s rovnakým názvom a poskytuje možnosť zaujímavých výletov do širšieho okolia.

V najbližších rokoch je cieľom Acrossu vybudovať z hotela celoročne atraktívny dovolenkový komplex so širokým spektrom voľnočasových aktivít. Destinácia Zagorje a hotel Trakošćan majú ambíciu stať sa súčasťou hotelovej mapy Európy pre bonitnú klientelu.