Dohodnúť stretnutie
Dlhopis PTR3 – Budujte s nami hotelový sen
26. 07. 2022 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Základný ročný výnos 5,5 % p.a. si môže klient navýšiť o bonus +0,5 % p.a.

Podnikové dlhopisy sa tešia medzi našimi klientmi veľkej obľube. Preto v pravidelných intervaloch prinášame rozmanité investičné príležitosti, ktoré vedia osloviť nielen ponúkaným výnosom, ale aj silou emitenta a projektom, na ktorý majú byť zdroje použité. Takouto príležitosťou je už tretia emisia dlhopisov Prime Tourist Resorts. Spoločnosť Prime Tourist Resorts zastrešuje investičné aktivity skupiny Across v hotelovom sektore

Dlhopis Prime Tourist Resorts 3 (PTR3)

Nový dlhopis z dielne našej hotelovej divízie nadväzuje na históriu spolufinancovania formou vlastných zdrojov, emisie dlhopisov a bankového financovania. Vďaka tejto kombinácii a sile skupiny Across vieme priniesť pre investorov zaujímavé podmienky.

PTR3 prináša základný ročný výnos 5,5 % p.a., ktorý si môže klient zvýšiť o bonus +0,5 % p.a. v prípade, ak investuje nad 100 000 eur. Dlhopis tak v horizonte troch rokov vie výrazne pomôcť pri protiinflačnej ochrane úspor investora. Výhoda v podobe daňovo optimálneho režimu je pomyselnou čerešničkou na torte.

Premyslený rozvoj hotelovej divízie

Zdroje z emisie dlhopisu PTR3 plánujeme využiť v súlade s dlhodobou stratégiou na postupné rozširovanie služieb a kapacít na našich hoteloch.

V Chorvátsku v najbližšom možnom období prejdeme k druhej fáze renovácie hotela Trakoščan (reštaurácia, lobby bar, športoviská) a v priebehu budúceho roka máme naplánovanú kompletnú rekonštrukciu wellness centra a následnú prístavbu exteriérového bazéna. V apartmánovom komplexe Zelená Punta na ostrove Ugljan sa uskutoční ďalšia fáza rekonštrukcie apartmánov a nového plážového klubu. Na Slovensku sa uskutoční upgrade vybavenia na hoteli Salamandra.

Naša hotelová divízia sa môže pochváliť kumulovanými tržbami za posledných 12 mesiacov na úrovni takmer 7,3 milióna eur.

Zmysluplnosť ďalšieho rozvoja týchto hotelov potvrdila aj koronakríza, počas ktorej sa nám podarilo udržať dobré finančné výsledky. Naša hotelová divízia sa môže pochváliť kumulovanými tržbami za posledných 12 mesiacov na úrovni takmer 7,3 milióna eur a predpokladaným odhadom tržieb za celý rok 2022 na úrovni 9 miliónov eur. Priemerná celoročná obsadenosť hotelov sa pohybuje okolo 50 %. V oboch uvedených ukazovateľoch sú započítané aj veľké výpadky zo začiatku roka, ktoré spôsobili vládne reštrikcie kvôli pandémii COVID-19. Dosiahnuté výsledky nás povzbudili k tomu, aby sme mali s touto oblasťou pôsobenia skupiny Across ďalšie plány.

V prípade, ak sa chcete o tejto príležitosti dozvedieť viac, neváhajte kontaktovať Vášho investičného konzultanta alebo nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

ZANECHAŤ KONTAKT


Zelená punta


Zelena Punta


Zelena Punta – ostrov Ugljan