Chcem investovať
Jedinečná výstava sklenenej architektúry v Acrosse
10. 10. 2017 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Jubilejný 15. rok od založenia Acrossu sprevádza séria výstav umeleckých diel významných slovenských autorov. Koncom septembra sa uskutočnila v poradí už tretia vernisáž, venovaná tentoraz tvorbe sklárskeho výtvarníka Olivera Lešša. Na slávnostnom podujatí, v prítomnosti autora diel, sa zúčastnili významní hostia, klienti a manažment skupiny Across, vrátane jej zakladateľa Júliusa Strapeka. Výnimočnú atmosféru dotvoril známy slovenský harfista Michal Matejčík.

,,Popri investovaní na kapitálových trhoch“, uviedol na vernisáži Maroš Ďurik, CEO Across Private Investments, ,,rozšíril Across svoje aktivity v uplynulých pätnástich rokoch aj do private equity projektov, a to  najmä v oblasti energetiky, hotelierstva a cestovného ruchu, v realitách a v zdravotníctve. Takmer v každom z týchto projektov investujeme spolu s našimi klientmi“. Hlavným cieľom skupiny však aj naďalej zostáva prinášať zo svetových finančných trhov najlepšie investičné produkty, ktoré efektívne a dlhodobo zhodnocujú finančné úspory. Popri investíciách s fixným výnosom patrí v súčasnosti medzi najzaujímavejšie produkty dlhopisový fond Across Bond+, ktorý investuje do štátnych a korporátnych dlhopisov strednej a východnej Európy. Vlani a aj v tomto roku sa zaradil na prvé miesto vo svojej kategórii (vlani dosiahol výkonnosť 9,2 % a tento rok už vyše 8 %). Inteligentné portfólio, Across Intelligent Portfolio 50+, je zasa z dlhodobého hľadiska úspešnejšie než 90 % globálnej konkurencie v podobe vyvážených zmiešaných fondov (za uplynulých 5 rokov dosiahla výkonnosť portfólia 7,7 % p.a).  Investiční konzultanti Acrossu sprostredkúvajú v súčasnosti investičné príležitosti na svetových finančných trhoch vyše 700 privátnym klientom.

Cyklus výstav popredných slovenských umelcov, v spolupráci so spoločnosťou KOFT a značkou Hennessy, prebieha od začiatku tohto roka. V priestoroch Across clubu sa hostia mohli oboznámiť s tvorbou Tibora Bartfaya, Kataríny Vavrovej a aktuálne aj  sklárskeho výtvarníka Olivera Lešša. Jeho diela boli prezentované a ocenené na viacerých významných domácich a zahraničných podujatiach, napríklad v Holandsku, Nemecku, Taliansku, Anglicku, Francúzsku aj v USA.

Špecifikom tvorby O. Lešša je rešpektovanie prirodzených vlastností sklenenej hmoty, pričom sklo vníma ako sochársky materiál. Tvarovanie optických objektov týmto popredným umelcom spočíva najmä v hre rozličných vizuálnych foriem. Využíva pritom jedinečné vlastnosti skla ako sofistikovaného materiálu – jeho priehľadnosť a reflexnosť, schopnosť lomiť svetlo a rozkladať ho na spektrum.

Diela O. Lešša sú v Across clube prístupné pre klientov do 13. decembra 2017.

Na 1. fotografii: Oliver Leššo v strede
Na 2. fotografii: Maroš Ďurik tretí zľava