Chcem investovať
Kinterove diela v Acrosse mlčia, a predsa kladú otázky
12. 06. 2018 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Koncom mája t. r. sa v Across Private Investments uskutočnila vernisáž výstavy medzinárodne uznávaného českého umelca Krištofa Kinteru. Na pozadí často absurdných obrazov a objektov poukazuje na ohrozenie životného prostredia a vyjadruje obavy o budúcnosť ľudstva i celej planéty. Jeho umelecké diela sú často konštruované z civilizačnej nadprodukcie – technologického odpadu. Vzbudzujú preto najskôr úsmev, následne však zamyslenie ale aj hnev nad uponáhľanou, konzumnou spoločnosťou, ktorá mnohé existenčné problémy síce naoko reflektuje a rozpitváva, no v rámci svojej laxnosti ich väčšinou necháva tak.

,,Hoci kľúčovým poslaním Acrossu je vytvárať investičné riešenia, ktoré dlhodobo zhodnocujú majetok klientov,“ konštatoval v príhovore na vernisáži Maroš Ďurik, CEO Across Private Investments, ,,aj my si uvedomujeme potrebu spoločenskej zodpovednosti. Našimi investíciami podporujeme projekty, ktoré majú úžitok pre celú verejnosť, napríklad v oblasti životného prostredia, zdravotníctva či cestovného ruchu. Vo väčšine týchto projektov investujeme spolu s našimi klientmi. Okrem toho, uviedol ďalej M. Ďurik, ,,podporujeme aj športové aktivity a ľahostajné nám nie je ani umenie.“

Potvrdzujú to aj pravidelné výstavy renomovaných slovenských a českých umelcov v priestoroch Across clubu, ktorý sa nachádza v historickej budove z roku 1891 v centre Bratislavy. Aktuálnu výstavu diel K. Kinteru zrealizoval Across v spolupráci s Galériou Nedbalka, vernisáž podporila aj spoločnosť KOFT. Výstavu tvoria diela autora z viacerých tvorivých období, jeho obrazy a objekty popisujú výstižné názvy, ktoré sa v Čechách udomácnili natoľko, až zľudoveli. Kintera vystavoval v posledných rokoch napr. v Belgicku, Švajčiarsku, Holandsku a opakovane v Českej republike. Jeho výstava ,,Nervous Trees“ (r. 2017) sa stala najnavštevovanejšou výstavou žijúceho českého autora v histórii pražskej galérie Rudolfinum. Prezrelo si ju takmer 162 tisíc návštevníkov.

V Across clube sú jedinečné diela K. Kinteru prístupné do konca septembra tohto roku a sú predajné.

Na 1. fotografii nižšie: Maroš Ďurik, CEO Across Private Investments