Chcem investovať
LIVESTREAM: Tachyum, priekopník vo svete čipov
08. 10. 2020 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Svet sa stáva čoraz viac automatizovaným. Superpočítače a umelá inteligencia riadia environmentálne modely, zlepšujú zdravotný systém, prinášajú vedecké objavy a vylepšujú energetickú efektivitu v celom priemysle. Avšak, do roku 2040 vzrastie podiel počítačov a datacentier na celosvetovej spotrebe energie z 2,5 % na 40 %. Tradičné technológie nebudú schopné dopyt po energii dlhodobo uspokojiť. Ako dokážeme zabezpečiť udržateľnú digitalizáciu? Zvládnu čipové technológie z dielne Tachyum boj voči klimatickým zmenám? Kto a ako môže investovať do technológií budúcnosti?

Spoločnosť Tachyum sa pod vedením Dr. Radoslava Daniláka stala vzorom prepojenia slovenského start-upu a Silicon Valley. Vďaka vývoju vlastného čipu Prodigy má Tachyum potenciál zmeniť svet počítačov a predbehnúť lídrov v tejto oblasti, akými sú Intel, AMD či nVidia.

Priekopník v obore

Radoslav Danilák, pôvodne vysokoškolský profesor na Technickej univerzite v Košiciach, je v súčasnosti úspešným sériovým podnikateľom v Silicon Valley. Je jedným z najuznávanejších svetových hardvérových architektov s viac ako 25 rokmi skúseností v elektronickom priemysle a viac než 100 patentmi pre najmodernejšie čipové a spracovateľské systémy. Na konte má dva multimiliónové exity. R. Danilák navrhol procesor pre PlayStation 2 a napríklad aj SSD controller pre flashové disky, čo umožnilo vznik MacBook Air. Je zároveň autorom čipu pre najvýkonnejší superpočítač sveta, ktorým bol svojho času Tianhe-1A.

Príležitosť investovať do spoločnosti Tachyum odprezentuje Radoslav Danilák na Investičných raňajkách Across Private Investments prostredníctvom livestreamu 16. októbra 2020 od 09,00 do 10,00 h.

PRIHLÁSIŤ SA

Prezentácia a diskusia Vám budú sprístupnené po registrácii do platformy Across Stream. V prípade, ak ste sa už registrovali, prihláste sa prostredníctvom svojich údajov. Registrácia/účasť je bezplatná.

PROGRAM

9,00 –  9,30 h
Investovanie do progresívnych technológií
Maroš Ďurik, CEO Across Private Investments

Čipové inovácie ako riešenie energetickej krízy
Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO Tachyum

9,30 – 10,00 h
Diskusia (prostredníctvom Slido)