Chcem investovať
Najúspešnejšia letná sezóna. Ako zvládnu hotelieri zimu?
13. 10. 2020 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Pandémia koronavírusu zasiahla cestovný ruch veľmi nečakane. „Nikto nie je pripravený na situáciu, v ktorej ste donútený zo dňa na deň zatvoriť prevádzky. Naše slovenské hotely boli prázdne zhruba od polovice marca,“ spomína na prvú vlnu pandémie Jaroslav Kubaľa, riaditeľ hotelov Salamandra a Sliezsky dom.  „Zvolili sme stratégiu prípravy na čo najrýchlejší nábeh do opätovnej prevádzky, zariskovali sme a od polovice mája boli naše zariadenia za prísnych opatrení opäť otvorené. Na konci júna sme už dosiahli viac ako 50 % pôvodného obchodného plánu. Dôležitá bola najmä komunikácia a správne zvolená predajná stratégia, ktorá nám pomohla veľmi efektívne a rýchlo predávať kapacity na letnú sezónu,“ konštatuje Kubaľa.

Medziročný nárast tržieb bol počas letnej sezóny na úrovni takmer 30 %.

Leto bolo v hoteloch Sliezsky domSalamandra už v minulom roku veľmi úspešné. Pandémia umocnila dopyt po domácom cestovaní ešte viac. Hoci pod Gerlachom zaznamenali pokles počtu hostí z Poľska a Českej republiky, plne ho nahradili domáci turisti. I napriek špecifickej situácii  zaznamenali slovenské hotely historicky najúspešnejšiu letnú sezónu s medziročným nárastom tržieb na úrovni takmer 30 %.

Dôraz na aktívny oddych

Oba hotely v súčasnosti preferujú pobyty spojené so športom a relaxáciou, čomu prispôsobujú svoje aktivity a program pre návštevníkov. Novinkou v hoteli Salamandra je moderný chalet postavený v tesnej blízkosti hotela. Poskytuje ubytovanie až pre 19 osôb a ponúka komfort luxusnej chaty. Je vybavený obývacou izbou s krbom, kuchyňou a piatimi samostatnými izbami vrátané kúpeľní. Disponuje terasou s krásnym výhľadom na les. Chalet otvoria ku koncu roka a je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú spojenie ticha, prírody a komfortu.

Dôraz na šport kladú v Štiavnických vrchoch aj formou nového Športcentra a relaxačného konceptu „Rozhýbte sa v Salamandre“. Tím športovcov je pripravený klientom počas pobytu poradiť a poskytnúť informácie týkajúce sa zdravého životného štýlu. Hostia nájdu v Športcentre okrem požičovne športových potrieb aj obchod s oblečením Under Armour, s doplnkami výživy či športovými hodinkami.

Relax je vhodný darček pod stromček

To, ako sa hotely popasujú so zimnou sezónou, bude záležať najmä od vývoja epidemiologickej situácie na Slovensku. Riaditeľ hotelov Sliezsky dom a Salamandra zdôrazňuje, že je veľmi náročné predikovať využitie kapacít. „Robíme však všetko preto, aby bola úspešná aj zimná sezóna. Veríme, že počet hostí bude medziročne rásť a pribudne nám mnoho ďalších spokojných zákazníkov. Samozrejme, vývoj môže priniesť viaceré reštrikcie, sme však pripravení vytvoriť klientom bezpečné a príjemné prostredie, v ktorom zabudnú na starosti bežných dní,“ uzatvára J. Kubaľa.

Obľube sa v súčasnosti tešia aj darčekové poukazy s dlhodobou platnosťou, ktoré sú skvelým tipom pod stromček pre rodinu, známych či kolegov. Využiť ich možno do konca roku 2021, a tak ostáva dostatok času vytvoriť si priestor na regeneráciu tela aj mysle.