Dohodnúť stretnutie
Nový dlhopis Across Funding XIII
21. 09. 2022 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

V Across sme presvedčení, že vyvážené investičné portfólio má obsahovať aj dlhopisové investície. Už tradične sú ich súčasťou podnikové dlhopisy, najmä kvôli stabilnému (spravidla) nadštandardnému výnosu a vopred známemu investičnému horizontu. Preto pravidelne, v rámci roka, prinášame pre našich investorov aj takéto príležitosti.

Nový dlhopis z našej dielne pokračuje v úspešnej sérii Across Funding dlhopisov, pričom na históriu nadväzuje aj lukratívnymi podmienkami. Investori môžu počítať so základným výnosom 5,75 % p.a., ktorý sa v prípade investície nad 100 000 eur zvýši na 6,25 % p.a.

Dlhopis tak v horizonte až štyroch rokov vie výrazne pomôcť pri protiinflačnej ochrane úspor investora. Výhoda v podobe daňovo optimálneho režimu je už tradične pomyselnou čerešničkou na torte.

Záujem podnecuje sila skupiny Across

Veľký záujem po našich dlhopisoch zo strany investorov vnímame dlhodobo. Výnimkou nebola ani predchádzajúca emisia. Séria Across Funding dlhopisov tak už roky úspešne zhodnocuje úspory investorov vďaka projektom z našej vlastnej dielne.

V súčasnosti sa skupina Across investične angažuje najmä v hotelierstve, realitách, progresívnych technológiách, v energetike a v zdravotníctve.

Medzi najzaujímavejšie developerské projekty patrí Rakyta v Devínskej Novej Vsi, prémiové bývanie Machnáč na hradnom kopci v Bratislave, ako aj prestavba hotela Kerling na moderné bývanie v srdci Banskej Štiavnice. Dôležitou vetvou je aj retailový biznis, konkrétne distribúcia športových a voľnočasových odevov svetových značiek v rámci CS Apparel Group.

Skupina investuje aj do projektov, ktoré si vyslúžili celosvetovú pozornosť. Príkladom sú ESS Inc., ktorej vstup na newyorskú burzu predstavoval najväčšiu transakciu venture kapitálu zo Slovenska. Podporu slovenských inovácií podčiarkuje aj investícia do projektu InoBat, ktorý plánuje priniesť batériovú revolúciu zahŕňajúcu výskum, vývoj a výrobu elektrobatérií, skladovanie energie, recyklovanie a nabíjanie.

Across Funding, a.s. ako emitent dlhopisov prepája a financuje tieto aktivity naprieč celou skupinou. Investíciou sa tak podieľate na úspechu týchto projektov.

Ako vyberáme projekty?

Pri výbere nových investícií kladieme rovnaké nároky na každého emitenta. Dlhopisy skupiny Across v tomto nie sú výnimkou, pretože veríme, že vysoké štandardy sú zárukou spokojnosti našich klientov.

V prípade, ak sa chcete o tejto príležitosti dozvedieť viac, neváhajte kontaktovať Vášho investičného konzultanta alebo nám napíšte a my sa Vám ozveme.

Zanechať kontakt

 

Upozornenie: S investíciou je spojené riziko. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výnosov. Informácie obsiahnuté v tomto dokumente nie sú návrhom, verejným návrhom na uzatvorenie zmluvy, pokynom, vyhlásením verejnej obchodnej súťaže, verejným prísľubom, verejnou ponukou alebo výzvou na upísanie cenného papiera v zmysle všeobecne záväzných právnych predpisov platných na území Slovenskej republiky.

Autor:
Igor Gogoľ

Product Management Manager