Dohodnúť stretnutie
Nový dlhopis PTR3 – Investujte a žite s nami hotelový sen
17. 08. 2022 Čas čítania: 4 min
Across aktuality
Across aktuality

Dlhopis v horizonte troch rokov môže výrazne pomôcť pri protiinflačnej ochrane úspor investora.

Podnikové dlhopisy sa tešia medzi našimi klientmi veľkej obľube. Zaujmú nielen ponúkaným výnosom, ale aj silou emitenta a projektom, na ktorý majú byť zdroje použité. Preto prinášame už tretiu emisiu dlhopisov Prime Tourist Resorts, spoločnosti, ktorá zastrešuje investičné aktivity skupiny Across v segmente hotelierstva.

Čo ponúka dlhopis PTR3?

Tento dlhopis z dielne našej hotelovej divízie nadväzuje na históriu spolufinancovania formou vlastných zdrojov, emisie dlhopisov a bankového financovania. Vďaka tejto kombinácii a sile skupiny Across vieme priniesť pre investorov zaujímavé podmienky.

Dlhopis PTR3 prináša základný ročný výnos 5,5 % p.a., ktorý si môže klient zvýšiť o bonus +0,5 % p.a. v prípade, ak investuje nad 100 000 eur. Dlhopis tak v horizonte troch rokov môže výrazne pomôcť pri protiinflačnej ochrane úspor investora. Výhoda v podobe daňovo optimálneho režimu je pomyselnou čerešničkou na torte.

Ako budú využité získané zdroje?

Zdroje z emisie dlhopisu PTR3 plánujeme využiť v súlade s dlhodobou stratégiou na zvyšovanie kvality poskytovaných služieb a postupné zväčšovanie ubytovacích kapacít našich hotelov.

V Chorvátsku sme začali s procesom renovácie a dobudovania vnútrozemského hotela Trakoščan, ktorý svojou lokalitou a atmosférou láka z roka na rok viac  hostí. Do konca roka 2022 bude kompletne zrekonštruovaná recepcia, lobby bar a najmä reštaurácia. Do tej sme sa rozhodli priniesť naše know – how zo Slovenska v podobe nadčasovej gastronómie, ktorá v celej oblasti Zagorje nemá konkurenciu.

Už v úvode roka 2023 začneme s druhou etapou rekonštrukcie, v ktorej sa budeme venovať re-fitu a dobudovaniu wellness centra s prípravou na výstavbu externého bazéna, ktorý upevní postavenie hotela s ohľadom na jeho športovo – rekreačný charakter. Súčasťou tejto etapy bude aj vystavanie štyroch padlových  kurtov. Padel je nový športový fenomén, ktorý sa teší obrovskej popularite najmä v Španielsku a v Taliansku a my túto hru prinášame do Chorvátska ako medzi prvými.

Rozvoj pokračuje aj na ostrove Ugljan, kde sa nám úspešne darí prerábať a budovať naše ubytovacie kapacity v podobe luxusných apartmánov. V roku 2023 začneme s realizáciou výstavby unikátneho projektu – Beach Clubu, vďaka ktorému prinesieme do Dalmácie atmosféru a kultúru kvalitnej hudby, gastronómie, zábavy a hedonizmu.

Hotelové rozvojové plány máme aj na Slovensku. Hotel Salamandra patrí medzi významné a obľúbené destinácie na domácom trhu cestovného ruchu. Množstvo lojálnych hostí a každoročne rastúci dopyt v nás utvrdili ideu ďalšieho rozvoja tohto krásneho produktu. Hotel Salamandra čaká fáza projektovania nových ubytovacích kapacít, rozšírenie wellness centra a vybudovanie multifunkčného priestoru, ktorý uspokojí najmä segmenty MICE (Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions) a Wedding.

Na čom môžeme stavať?

Naša hotelová divízia sa môže napriek koronakríze pochváliť kumulovanými tržbami za posledných 12 mesiacov na úrovni takmer 7,3 milióna eur a predpokladaným odhadom tržieb za celý rok 2022 na úrovni 9 miliónov eur. Priemerná celoročná obsadenosť hotelov sa pohybuje okolo 50 %. V oboch uvedených ukazovateľoch sú započítané aj veľké výpadky zo začiatku roka, ktoré spôsobili vládne reštrikcie kvôli pandémii COVID-19. Dosiahnuté výsledky nás povzbudili k tomu, aby sme mali s touto oblasťou pôsobenia skupiny Across ďalšie plány.

V prípade, ak sa chcete o dlhopise PTR3 dozvedieť viac, neváhajte kontaktovať Vášho investičného konzultanta alebo nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

ZANECHAŤ KONTAKT


Hotel Trakoščan – vizualizácia


Hotel Trakoščan – vizualizácia


Zelená punta


Zelena Punta


Zelena Punta – ostrov Ugljan