Chcem investovať
ProData opäť medzi najlepšími, tento rok víťazne
08. 10. 2021 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

IT Firmou roka 2021 sa po prvýkrát stala spoločnosť ProData.

Hoci v posledných ročníkoch figurovala na popredných pozíciách, až teraz sa jej podarilo prebojovať na vrchol rebríčka. Druhé miesto obsadila spoločnosť Hyperia s.r.o., a na treťom mieste skončila spoločnosť Quality Unit, s.r.o. V boji o prestížny titul IT Firma roka 2021 tak zdolali kľúčových hráčov v rámci IT biznisu, ktorí sa dosiaľ umiestňovali na popredných miestach a na víťazstvo ašpirovali aj teraz. Vzhľadom na všeobecnú situáciu sa slávnostné odovzdávanie cien na podujatí IT Gala ani tento rok neuskutočnilo.

Trpezlivá cesta na vrchol

Do rebríčka IT Firma roka sú zaradené spoločnosti, ktoré v Registri účtovných uzávierok zverejnili uzávierku za rok 2020 najneskôr do 15. augusta 2021. Firmy sa hodnotia na základe výšky EBITDA, návratnosti vlastného kapitálu (ROE), návratnosti aktív (ROA) a ziskovej marže. Za každý z uvedených ukazovateľov môže hodnotená firma dostať 1 až 100 bodov. Maximálny možný počet bodov pre najlepšiu spoločnosť je 400.

Kľúčovou podmienkou na zaradenie do rebríčka IT Firma roka je príslušnosť firmy do odvetvia informačných a telekomunikačných technológií a toto zameranie je hlavným predmetom jej podnikateľskej činnosti. Víťazná spoločnosť ProData je poskytovateľom inovatívnych IT produktov a služieb. Zameriava sa na portálové riešenia na mieru, tvorbu mobilných aplikácií či produktov s komplexným servisom od prvotného návrhu, cez konzultácie, riešenie problémov, návrh dizajnu, inštalácie až po konečnú realizáciu.

ProData bola založená v roku 2011 a o rok neskôr získala strategického investora. Stala sa exkluzívnym partnerom Microsoftu hlavne vďaka flexibilite a profesionalite svojho tímu. Jej zrealizované vízie a hospodárske výsledky zbierajú úspechy, medzi ktoré patrí bezpochyby aj víťazstvo v kategórii IT Firma roka 2021. Cieľom spoločnosti je preniknúť aj na európsky trh.

Technológie menia svet

Vyhlasovateľom súťaže IT Firma roka (predtým Najziskovejšia IT Firma roka) je už po piatykrát investičná spoločnosť Across Private Investments, ktorá prostredníctvom unikátnych investičných príležitostí zveľaďuje a spravuje majetok klientov už viac než 20 rokov. Rebríček IT firiem zostavuje v spolupráci s Finstatom a Digital Visions (PC Revue). Peter Jakubička, generálny riaditeľ API, pripomína, že svet finančných investícií je so svetom technológií úzko prepojený. „IT sektor posúva svet dopredu. No a práve vďaka investíciám do progresívnych technológií sa môžu na tomto pokroku podieľať aj slovenskí investori, a to bez toho, aby nevyhnutne mali odborné technologické znalosti. Cez správne investície prostredníctvom našej spoločnosti získavajú vplyv, vďaka ktorému menia svet v prospech seba, ako aj v prospech ďalších generácií.“