Chcem investovať
Salamandra Resort a Hotel Sliezsky dom s 30 % nárastom tržieb
22. 03. 2016 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Medziročný rast tržieb slovenskej časti hotelovej siete Prime Tourist Resorts (PTR) splnil očakávania.

Celkové tržby v roku 2015 dosiahli hodnotu 2,7 mil. EUR,  čo predstavuje 30 %-tný nárast oproti predchádzajúcemu obdobiu. K výsledku významnou mierou prispelo stredisko Salamandra Resort, ktoré v roku 2015 dosiahlo tržby v objeme takmer 1,8 mil. EUR, čo je viac ako 40 %-tný rast oproti roku 2014.  Hotel Sliezsky dom dosiahol v roku 2015  tržby 0,9 mil. EUR a prilepšil si tak oproti predchádzajúcemu obdobiu o 17 %.

Salamandra Resort je najjužnejším lyžiarskym strediskom na Slovensku. Stredisko vzniklo v decembri roku 2009. Hotel Salamandra, ktorý je súčasťou strediska, je v prevádzke od roku 2012. Salamandra Resort nie je len zimným strediskom. Štvorsedačková lanovka funguje aj počas letných prázdnin, kedy vyváža turistov a cyklistov na hrebeňové túry alebo na Flow Trailovú cyklotrasu. V areáli Salamandra Resort sa nachádza Hodrušský tajch, v lete vhodný na kúpanie. Vďaka dvom novým multifunkčným ihriskám, ktoré pribudli v roku 2015, sa možnosti trávenia voľného času významne rozširujú. Vďaka svojej polohe a kvalite služieb významne narástol záujem „firemných“ klientov, ktorí v priestoroch hotelového areálu organizujú konferencie a firemné akcie.

Hotel Sliezsky dom je situovaný vo výške 1670 metrov nad morom, čím je najvyššie položeným horským hotelom  na Slovensku.  Vďaka svojej polohe je obľúbeným východiskovým miestom nielen pre náročné túry a prechádzky, ale aj výstup na najvyšší vrchol Slovenska, Gerlachovský štít. Pre potreby turistickej klientely sa v tomto roku plánuje rozšíriť kapacita turistickej jedálne, ktorá sa nachádza hneď v susedstve hotela.

Salamandra Resort a Hotel Sliezsky dom je súčasťou spoločnosti Prime Tourist Resorts (PTR), prostredníctvom ktorej skupina Across Private Investments zastrešuje aktivity v oblasti hotelierstva a cestovného ruchu.