Chcem investovať
Slabšie výsledky blue chip firiem stiahli indexy
22. 07. 2015 Čas čítania: 2 min
Analýzy
Analýzy

Utorkové obchodovanie na európskych trhoch patrilo spočiatku podľa očakávaní medzi pokojnejšie dni. Ako sme Vás však už včera informovali, na druhej strane Atlantiku sa očakával jeden z najdôležitejších dní prebiehajúcej výsledkovej sezóny.

Nepresvedčivé výsledky firiem ako IBM a United Technologies však spôsobili prepad amerických trhov, najmä technologického indexu Nasdaq. Pokles trhov v zámorí dodatočne ovplyvnil aj európske trhy, ktoré v závere obchodovania tiež oslabili a po 9 dňoch ziskových dňoch uzavreli v strate. Po ukončení obchodovania v USA reportovali svoje výsledky technologickí giganti Microsoft a Apple, pričom obe firmy zverejnili nie úplne presvedčivé výsledky, resp. výhľady hospodárenia na ďalšie kvartály.

Na zverejnené slabé výsledky nadviazali v nočnom obchodovaní ázijské trhy, pričom japonský Nikkei stratil 1,19% a čínsky Shanghai Composite zakončil obchodovanie blízko nuly.

Komoditné trhy v utorok pre zmenu mierne skorigovali výpredaje z posledných dní, avšak v dnešnom nočnom obchodovaní sa opäť nachádzali ropa aj zlato v červených číslach.

Dnes očakávame otvorenie európskych trhov na nižších úrovniach, v súlade s nočným obchodovaním v Ázii. Čo sa týka zverejňovaných makroekonomických ukazovateľov v Európe, ani dnes neočakávame výraznejší vplyv na trhy. V zámorí sa však dnes zverejňujú čísla z trhu bývania, konkrétne vývoj predajov existujúcich domov za jún a vývoj počtu hypoték za posledný týždeň, ktoré môžu trhmi zahýbať.

Dnes rovnako očakávame zahájenie obchodovania poklesom aj v USA, kvôli neuspokojivým výsledkom Microsoftu a Applu, pričom následný pohyb trhov bude závisieť od makrodát a dnes zverejňovaných výsledkov firiem ako napr. Coca Cola, Boeing či Whirlpool.

Aktívum Hodnota Denná zmena
 S&P 500 2 119,21 -0,43%
 Stoxx 600 402,66 -1,02%
 Euro/dollar 1,0935 +1,02%
 Zlato 1 101,25 +0,43%
 Ropa WTI 50,36 -0,42%