Chcem investovať
Sliezsky dom a Salamandra ponúkajú pestrý veľkonočný program
02. 03. 2018 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Slováci počas veľkonočných sviatkov vyhľadávajú netradičné aktivity. Aj hotel Sliezsky dom a Salamandra ponúkajú tento rok zaujímavý program.

Prime Tourist Resort, a.s., (PTR) zastrešuje aktivity Across Private Investments v oblasti hotelierstva a cestovného ruchu na Slovensku a v Chorvátsku. Do portfólia spoločnosti patrí spomínaný najvyššie položený hotel na Slovensku – Sliezsky dom a Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch.

Veľká noc je jedným z najstarších a najvýznamnejších sviatkov kresťanského roka. Mnohí Slováci ju oslavujú doma v kruhu svojich najbližších, no čoraz viac je takých, ktorí počas veľkonočných sviatkov vyhľadávajú netradičné aktivity. Od vlaňajška je v tomto období citeľný nárast počtu turistov vo Vysokých Tatrách. Mnohí sa takto snažia vyhnúť „oblievačom“ a radšej si zvolia turistiku, lyžovanie či iné zimné športy.Vlani, kedy Veľká noc pripadla na polovicu apríla, podľa Štatistického úradu SR vyhľadalo dovolenkové aktivity na Slovensku aj veľa zahraničných turistov. V apríli 2017 počet návštevníkov vzrástol oproti roku 2016 o 9,9 % na celkom 387 504 osôb.

,,Dynamickejšie sa podľa Štatistického úradu SR vyvíjal počet zahraničných návštevníkov pri raste o 11,5 %. Zo zahraničných návštevníkov najväčší rast zaznamenali návštevníci z Maďarska (o 43,4 %) a z Rakúska (o 20,7 %),“ zhodnotil Štatistický úrad SR. Najviac turistov zaznamenalo mesto Poprad, ktoré leží v blízkosti Tatier. V tom čase prišlo do Popradu 34 169 turistov, takmer 10- tisíc ľudí bolo zo zahraničia. Tento rok hotelieri očakávajú, že počet turistov počas veľkonočných sviatkov prekoná vlaňajšok.

,,Ponúkame počas Veľkej noci tradičnú oblievačku s ľudovou kapelou či zdobenie kraslíc, ale návštevníci sa popri tom snažia prežiť aj menej tradičné sviatky v horách. Lyžujú, skialpujú alebo sa vydajú na náročnejšiu turistiku,“ povedal Peter Andráš, zástupca riaditeľa najvyššieho položeného hotela na Slovensku Sliezsky dom. Nie je ničím výnimočným, že aj na náročnejšie túry sa vydajú rodičia aj s deťmi. V tomto období sa okolie Sliezskeho domu stále teší bohatej snehovej nádielke.

Takmer 100-percentnú obsadenosť počas veľkonočných sviatkov očakávajú aj v hoteli Salamandra v srdci Štiavnických vrchov. Tento rok sa hotel zameria na ukážku tradičných slovenských remesiel. Veľkonočné tvorivé dielne majú nielen domácim, ale aj zahraničným turistom ukázať prácu hrnčiarov, drotárov, čipkárov, zlatníkov či nevšednú prácu včelárov a sokoliarov. ,,Tradície k Veľkej noci patria. Ľudia ich chcú prežiť v kruhu svojich najbližších, ale nemusí to byť vyslovene doma,“ povedal Walter Konečný, riaditeľ hotela Salamandra.

Autor: