Chcem investovať
Šport pomáha k lepším výsledkom v podnikaní a investovaní
12. 02. 2018 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Medzi dôležité vlastnosti, ktorými musí človek disponovať v športe a zároveň aj v biznise sú vytrvalosť, disciplína, pokora, systematickosť a práca s emóciami.

Športovci preto častokrát vedia dosahovať mimoriadne úspechy v biznise a investovaní. Napríklad svetovo známy miliardár, spoluzakladateľ softvérovej spoločnosti Microsoft Bill Gates dbá na svoju kondičku, zo všetkého najviac miluje tenis. Dlhé roky sa venuje aj behu. Spoluzakladateľ, šéf a majiteľ softvérového gigantu Oracle, Larry Ellison, zase päťkrát do týždňa hráva tenis a je majiteľom jachtárskeho tímu vo svetovo najznámejších lodných pretekoch America´s Cup.

Kristián Galla, zástupca obchodného riaditeľa Across Private Investments, potvrdzuje, že za svojim úspechom v práci vidí to, čo sa naučil v športe. V mladosti sa venoval futsalu, dotiahol to až na vicemajstra Slovenska. Zúčastnil sa aj na Majstrovstvách sveta v Bolívii v roku 2000 či na akademických majstrovstvách sveta na Malorke v roku 2004. Aktuálne je členom najvyššej slovenskej súťaže Across Pinerola. ,,Ľudia, ktorí sa intenzívne venovali alebo venujú športu, sú v investovaní menej konzervatívni, viac riskujú a lepšie príjmu prípadné straty. To je v biznise a investovaní dôležité vedieť,“ povedal Galla.

V biznise a športe je veľa driny a odriekania. Svoje o tom vie aj CEO Across Private Investments Maroš Ďurik. Aktívne hráva golf. Trénuje veľmi intenzívne, a to každé ráno pred príchodom do práce. Dvakrát bol v kategórii mid-age majstrom Slovenska a zúčastnil sa aj na Majstrovstvách Európy. ,,Šport dáva predpoklady na to, aby ste boli dobrý aj v biznise, pretože viete, že úspechy neprichádzajú zo dňa na deň, ale musíte na nich tvrdo pracovať,“ tvrdí Ďurik. Ako dodáva, práve finančné trhy naučia investorov trpezlivosti a pokory, rovnako ako zlá rana v golfe. Investori na trhoch zažívajú úspechy ale aj veľké pády, ktoré dobrý investor musí brať ,,športovo“.

Investovanie na finančných trhoch sa častokrát podobá adrenalínovému športu. Napríklad aktuálne veľmi populárne investovanie do kryptomien by Ďurik odporučil skúsenejším investorom a tým, ktorí vedia pracovať so svojimi emóciami. Investície do kryptomien sú totiž značne rizikové, a preto treba byť pripravení, že ich cena môže narásť, ale aj prudko klesnúť nadol, a tým pádom môže investor veľa získať ale rovnako tak aj veľa stratiť.

Autor: