Chcem investovať
V hoteloch Acrossu najlepšia letná sezóna
29. 11. 2016 Čas čítania: 2 min
Analýzy
Analýzy

Tohtoročná letná sezóna priniesla hotelu Salamandra blízko Banskej Štiavnice a Sliezskemu domu vo Vysokých Tatrách historicky najlepšie výsledky. Hotelové zariadenia navštívilo o 19 percent viac hostí ako v uplynulej sezóne. Priemerná izbová obsadenosť dosiahla úroveň 50 percent, čo je o 15 percent viac ako v uplynulom roku. Celkové tržby oboch hotelov presiahli 1,5 mil. eur. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka je to až 26-percentný nárast.

Hotel Salamandra a Salamandra Resort spolu so Sliezskym domom vo Vysokých Tatrách patria medzi najvýznamnejšie investície Across Private Investments v hotelierstve a cestovnom ruchu na Slovensku. Tieto aktivity zastrešuje spoločnosť Prime Tourist Resorts (PTR).

Na dobrých výsledkoch letnej sezóny sa v oboch zariadeniach odzrkadlili aktivity, ktoré smerujú k rozšíreniu ponuky a zvýšeniu kvality služieb pre návštevníkov. Napríklad tatranský hotel Sliezsky dom dostal tento rok novú turistickú prístavbu. Jej účelom je zefektívniť obsluhu turistov, ktorí trávia dovolenky vo Vysokých Tatrách a Sliezsky dom je jedným z cieľov ich poznávacích túr. V tomto hoteli tiež sprístupnili priestory na špeciálne firemné eventy, rozličné oslavy alebo svadby. ,,Dizajn interiéru Sliezskeho domu je inšpirovaný vzácnymi druhmi fauny a flóry Velickej doliny a spolupracovali sme na ňom s odborníkmi z TANAPu. Našim cieľom je priblížiť turistickej verejnosti vzácnosti tatranskej prírody, ktorá je jedinečná aj v celoeurópskom kontexte,” konštatuje generálny riaditeľ PTR Ján Kováč.

V Salamandra Resort, v nádherných Štiavnických vrchoch, skvalitnili v tomto roku služby pre pre vyznávačov horskej cyklistiky. S priaznivou odozvou hotelových hostí sa stretlo vybavenie cyklistickej požičovne, ktorá rozšírila ponuku štandardných horských bicyklov o celoodpružené modely, detské bicykle, bicykle na pumptrack ako aj o šliapacie káry.

Novinkou v Salamandre je aj nový pontón na Hornohodrušskom tajchu, o ktorý sa rozšírila kapacita reštauračnej terasy a slúži aj na externý wellness.