Chcem investovať
V Štiavnických vrchoch pribudli nové športoviská a unikátna cyklotrasa
30. 09. 2015 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

V regióne Štiavnických vrchov pribudla nová unikátna cyklotrasa typu  Flow Trail.  Je určená  pre horských cyklistov a obsahuje rôzne zábavné prvky vo forme klopených zákrut, gravitačných jám a vĺn. Trasa tohto typu je na Slovensku zatiaľ jediná a za jej realizáciou stojí partnerstvo  občianskeho združenia Bajkom k tajchom a strediska Salamandra Resort.

Nová cyklotrasa dostala názov Helligon a nachádza sa v tesnej blízkosti obľúbenej lyžiarskej zjazdovky Salamandra Resort. Je určená pre horských cyklistov všetkých úrovní technickej zručnosti jazdy a obsahuje 30 klopených zákrut, gravitačných jám a vĺn, ktoré ju robia atraktívnou pre všetky vekové skupiny.

Cyklotrasa Helligon však nie je jedinou novinkou pre milovníkov športu a prírody v tomto regióne.  Zo strediska Salamandra Resort bolo doteraz možné absolvovať desať rôzne dlhých a náročných  okruhov. Tento rok k nim pribudli aj dve nové cykloturistické trasy označené ako Prachovňa a Stopa Salamandry.

Priamo v stredisku Salamandra Resort boli otvorené dve multifunkčné ihriská určené pre hráčov volejbalu, nohejbalu, futbalu a tenisu. V zime bude jedno z ihrísk slúžiť ako umelé klzisko, čím sa rozšíria možnosti trávenia voľného času aj pre milovníkov zimných športov na ľade, ktorí donedávna stredisko poznali len ako lyžiarsku zjazdovku.

Celkové výdavky na realizáciu projektu predstavovali sumu 1,6 milióna eur, ktorá pokryla nielen výstavbu novej cyklotrasy a  ihrísk, ale aj  opravu prístupovej cesty a úpravu kamienkovej pláže pri Hornom hodrušskom tajchu a parkoviska pre verejnosť. Ukončila sa tak ďalšia rozvojová fáza, ktorou sa stredisko mení na celoročne využiteľný športovo-rekreačný rezort

Salamandra Resort je súčasťou spoločnosti Prime Tourist Resorts (PTR), prostredníctvom ktorej skupina Across Private Investments zastrešuje aktivity v oblasti hotelierstva a cestovného ruchu. Medzi najvýznamnejšie investície patrí hotelová sieť Sunčani Hvar Hotels v Chorvátsku, Horský hotel Sliezsky dom, a spomínaný Hotel Salamandra a Lyžiarske stredisko Salamandra resort na Slovensku.