Chcem investovať
Zmena na pozícii CEO Across Private Investments
12. 05. 2021 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

S účinnosťou od 10. mája 2021 nahradil vo vedení Across Private Investments, o.c.p., a.s. (API) doterajšieho CEO Maroša Ďurika, člen predstavenstva API Peter Jakubička, LL.M.

Peter Jakubička je skúsený manažér s medzinárodným pozadím, ktorý pôsobil ako Chief Operating Officer v rámci IPM Group, britsko-slovenskeho spravcu aktív v hodnote viac ako jedna miliarda dolárov. Zodpovedal za koordináciu tímov a obchodných línií, ako i za zabezpečenie atraktívneho portfólia investičných príležitostí a stabilného rastu AUM. Peter Jakubička má viac ako desaťročné skúsenosti v globálnom finančnom priemysle vrátane bankovníctva, maklérstva, práva, poisťovníctva, správy inštitucionálnych dôchodkových aktív, správy fondov a riadenia investícií či poradenstva. Peter Jakubička pôsobil v Európe, Karibiku aj v Spojených štátoch. Pred príchodom do IPM pracoval pre holandskú spoločnosť Circle Partners. Pôsobil aj v spoločnosti Aegon, kde pomáhal formovať systém správy dôchodkových aktív na Slovensku. Svoju profesionálnu kariéru začal v DLA Piper, globálnej právnickej firme, kde pracoval na veľkých infraštruktúrnych a energetických projektoch.

Peter Jakubička je držiteľom dvoch magisterských titulov LL.M., študoval právo a ekonómiu na Utrechtskej univerzite a obchodné právo na Amsterdamskej univerzite. Plynule hovorí anglicky, slovensky a španielsky. Peter Jakubička je držiteľom certifikátu Certified Investment Professional.

„Cením si prejavenú dôveru a vedenie preberám v plnej zodpovednosti. Mojím cieľom je pokračovať v profilovaní API ako lídra v privátnej správe aktív na Slovensku a zhodnocovaní majetku klientov. Koordinácia celého tímu, obchodné smerovanie spoločnosti a rozširovanie portfólia investičných príležitostí bude naďalej plne zamerané na záujmy klienta. Mám za sebou tím skúsených ľudí, ktorí svoju prácu vykonávajú s odhodlaním a vierou v rast našej spoločnosti. Teším sa na spoluprácu a nové dosiahnuté míľniky,“ tvrdí Peter Jakubička, nový CEO API.