V utorok, 26. marca, došlo v Baltimore k zrúteniu mosta Francis Scott Key Bridge potom, čo doň narazila kontajnerová loď. Most pretínal vstup do prístavu Baltimore a jeho zrúcanina je nateraz trvalou prekážkou pre 40 lodí, ktoré sú uväznené v zálive a mali pokračovať do cieľových destinácií. Ďalších 10 lodí, ktoré mierili do prístavu v Baltimore, čaká pred zálivom.
Je to najrušnejší americký prístav pre prepravu automobilov a deviaty najrušnejší v USA. V roku 2023 podľa oficiálnych údajov vyexpedoval viac ako 750 000 vozidiel. Je to podľa objemu tiež najväčší americký prístav pre manipuláciu s poľnohospodárskymi a stavebnými strojmi, ako aj poľnohospodárskymi výrobkami. Zároveň je to prístav pre výletné lode, pričom prevádzkovatelia Norwegian, Carnival a Royal Caribbean využívajú tento prístav pre cesty do Karibiku či Kanady.
Nehoda si nateraz vyžiadala 6 obetí. Dopad na svetové trhy by mal byť limitovaný, je ale pravdou, že preprava sa nateraz bude musieť preskupiť do iných prístavov. Je v záujme mesta, aby prekážku alebo aspoň časť z nej čím skôr odstránilo. Po námornej trase sa denne expedoval tovar v hodnote 200 miliónov USD.
Pri poslednej nehode, kedy sa loď EverGiven zasekla v Suezskom prieplave, to trvalo týždeň. Tu je problémom, že ide o zrútené železo a betónovú konštrukciu, ktorá sa nebude dať odtiahnuť tak ľahko, ako spomenutá loď EverGiven. Prekážka bude musieť byť postupne rozoberaná, čo zaberie čas. Blokáda tak môže trvať dlhšiu dobu. Každý deň zdržania však predstavuje obrovské škody.