Chcem investovať
Bond+ najvýkonnejší dlhopisový fond
10. 01. 2017 Čas čítania: 2 min
Analýzy
Analýzy

Investičný fond Across Bond+, ktorý investuje do štátnych a korporátnych dlhopisov strednej a východnej Európy, ukončil posledný mesiac roka s výnosom 0,67 %. Jeho zhodnotenie za celý uplynulý rok dosiahlo 9,2 %, čím sa prepracoval na prvé miesto globálneho rebríčka dlhopisových fondov, ktoré investujú do dlhopisov v tomto regióne.

TOP 5 najvýkonnejších fondov roka 2016 zameraných na dlhopisy strednej a východnej Európy

Zdroj: Bloomberg Financial Services

Veľmi dobre sa v roku 2016 darilo aj inteligentným portfóliám Across Private Investments. Predstavujú ideálny produkt pre každý typ investora – od konzervatívneho až po dynamického, najmä však pre tých, ktorí chcú efektívne zhodnocovať svoje peniaze. Okrem výnimočnej výkonnosti sa na inteligentné portfóliá vzťahuje aj oslobodenie o dane z príjmov fyzických osôb pokiaľ medzi nadobudnutím a predajom portfólia uplynie viac ako jeden rok.

V decembri prekonalo zhodnotenie Across Intelligent Portfolio 50+ (AIP50+) úroveň 1,5 % a zhodnotenie Across Intelligent Portfolio 100+ (AIP100+) dokonca 2 %. Za celý rok 2016 si AIP50+ polepšilo o 6,5 %, AIP75+ o 7,4 % a AIP100+ o 8,1 %. Výkonnosť AIP50+ za posledných päť rokov dosiahla celkom 53,9 %, pričom najlepší zmiešaný fond distribuovaný na Slovensku Raiffeisen-Nachhaltigkeitsfonds-Mix dosiahol v uplynulých piatich rokoch výnos 42,1 % a fond Tatra Asset Managementu Harmonic Fund len 12,8 %. Na výnosy oboch podielových fondov sa ešte navyše vzťahuje aj daň z príjmov fyzických osôb.

Dobre si počínal aj investičný fond Across Pavis+, ktorý v poslednom mesiaci roka zhodnotil o 1,5 %. V roku 2016 tak priniesol klientom viac než 5 %. Pozoruhodný bol hlavne druhý polrok, keďže výnos fondu prekonal 14 %. Across Pavis+ sa zameriava na investovanie do malých a stredných hodnotových amerických akcií tzv. private equity prístupom. Ten pozostáva zo silného „due diligence” a podrobnej analýzy s cieľom identifikovať a následne investovať do spoločností, ktoré sa obchodujú s veľkým diskontom od ich vnútornej hodnoty.

Podrobnejšie informácie o investičných produktoch Across Private Investments sú v priložených reportoch.

Across Intelligent Portfolio+

Across Bond+

Across Pavis+

Across Protected Crude Oil+