Chcem investovať
Across podporuje športové talenty: Procházková s historickým úspechom!
02. 10. 2018 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Hoci je hlavným poslaním Across Private Investments zhodnocovať majetok úspešných ľudí, vedenie firiem, ktoré zastrešuje, si uvedomuje aj spoločenskú zodpovednosť. V jej rámci Across podporuje aktivity vo viacerých oblastiach.

„Popri investovaní na kapitálových trhoch vnímame dianie okolo nás. Investíciami podporujeme aj také projekty, ktoré majú úžitok pre celú verejnosť, napríklad v oblasti životného prostredia, zdravotníctva či cestovného ruchu,“ povedal Maroš Ďurik, generálny riaditeľ Acrossu. Na ceste za úspechmi však Across sprevádza aj viacerých slovenských športovcov. Medzi nimi olympijského víťaza v chôdzi Mateja Tótha, strieborného medailistu z halových Majstrovstiev Európy v atletike, šprintéra Jána Volka, ale aj dvojnásobnú držiteľku FIS Krištáľového Glóbusu Alenu Procházkovú. Rodáčka z Banskej Bystrice potvrdila v polovici septembra t. r. svoj celkový triumf víťazstvom na Svetovom pohári v behu na kolieskových lyžiach v talianskom stredisku Val di Fiemme – Ziano. Veľký glóbus obhájila ako vôbec prvá žena v histórii tohto typu Svetových pohárov.

Tréningy na Salamandre a na Sliezskom dome

Zariadenia, ktoré patria medzi významné investície Across Private Investments v cestovnom ruchu a hotelierstve na Slovensku, vytvorili A. Procházkovej optimálne podmienky na trénovanie. Ide o Sliezsky dom vo Vysokých Tatrách a Salamandra resort v Štiavnických vrchoch. Jeho súčasťou je aj moderné lyžiarske stredisko s multifunkčným športovým areálom. „Sme veľmi radi, že slovenskí športovci dosahujú svetové úspechy. Ešte viac nás teší, že sme ich súčasťou. Uvedomujeme si, aké dôležité je vytvárať športovým talentom priaznivé podmienky na trénovanie. Gratulujeme Alene Procházkovej a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,“ povedal Walter Konečný, riaditeľ hotelov Sliezsky dom a Salamandra resort.

Dlhopisy s ročným výnosom 5,5 percenta

Do sektoru cestovného ruchu vstúpil Across v roku 2008 vytvorením holdingovej spoločnosti Prime Tourist Resort (PTR). Cieľom bolo vytvoriť konsolidovanú sieť hotelových zariadení na vyššej kvalitatívnej úrovni a dostatočnej veľkosti na efektívne spravovanie. V súčasnosti zastrešuje dva slovenské a tri chorvátske hotely. Do portfólia spoločnosti patrí najvyššie položený hotel na Slovensku – Sliezsky dom a Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch. V severnom Chorvátsku je to hotel Trakoščan, ďalej Pagus na ostrove Pag a Zelena Punta na ostrove Ugljan.

Postupným investovaním sa na projektoch PTR môžu podieľať aj klienti Acrossu. V auguste t.r. bola vydaná ďalšia emisia 4-ročných dlhopisov PTR s ročným výnosom 5,5 % a polročne vyplácaným kupónom.