Chcem investovať
Chorvátske hotely – exkluzívna príležitosť pre investorov Acrossu
16. 06. 2021 Čas čítania: 4 min
Across aktuality
Across aktuality

O dvojročných dlhopisoch Adriatic poskytnú bližšie informácie investiční konzultanti Acrossu.

Chcem vedieť viac

Chorvátsko sa v letných mesiacoch stáva dočasným domovom pre milióny turistov z celého sveta. Každým rokom narastá na popularite aj medzi Slovákmi. Podobne ako ostatné európske prímorské krajiny dosiahlo Chorvátsko turistický boom v roku 2019 a aktuálne prognózy hovoria, že na túto „predpandemickú“ úroveň sa v obsadenosti hotelov postupne vráti do roku 2023. Rastúci potenciál krajiny rozprestierajúcej sa pozdĺž Jadranského mora využíva aj skupina Across. Prostredníctvom spoločnosti Primestar Hotels tam prevádzkuje dva hotelové komplexy a aj vďaka investíciám od privátnych investorov z nich vytvára vyhľadávané moderné rezorty s vysokou kvalitou poskytovaných služieb.

Neobjavená perla v blízkosti Zadaru

Neďaleko vyhľadávaného mesta Zadar, na ostrove Ugljan, leží rezort Zelena Punta. Obklopený je nedotknutou prírodou, tichými plážami a priezračným morom. Návštevníci tohto dovolenkového rezortu majú v blízkosti pláží k dispozícii reštaurácie, zrekonštruovaný hotelový bar, kaviarne, športoviská, vodné atrakcie, detské ihriská aj supermarket. Výletnými loďami sa turisti dostanú na vyhľadávané ostrovy Kornati, Dugi Otok a ďalšie atraktívne miesta. Nateraz neobjavený potenciál tohto miesta sa vďaka novým investíciám mení od roku 2020 zo skromného prímorského rezortu na perlu chorvátskych pláží.

Moderný green rezort Zelena Punta

Hlavným cieľom renovácie existujúcich kapacít a výstavby nových objektov v rezorte Zelena Punta je vytvoriť na Ugljane moderný „green“ rezort pre rozmanitú medzinárodnú klientelu. Jeho súčasťou budú aj unikátny Beach Club, hotel so špičkovými službami a gastronómiou a tiež moderná infraštruktúra.

Renovácia a obnova rezortu prebieha v súlade s heslom: „Make Zelena Punta green again!“ Investor preto kladie dôraz na ekologické a udržateľné riešenia.

 

Nové apartmány a bungalovy, výstavba hotela

V rezorte Zelena Punta prejde postupnou vonkajšou a vnútornou rekonštrukciou všetkých 130 apartmánov. Redizajnované budú v modernom mediteránnom štýle. Novinkou bude aj Beach Club, ktorý vznikne po kompletnej rekonštrukcii a prestavbe súčasnej budovy reštaurácie a jej okolia. V širokom okolí pôjde o unikátny plážový klub, ktorý okrem jedinečnej strategickej polohy poskytne návštevníkom rezortu, klientom z okolia, ale aj jachtárom, špičkovú gastronómiu a ďalšie služby na vysokej úrovni. Súčasné bungalovy v rezorte nahradia postupne nové, dizajnové objekty so štvorhviezdičkovým štandardom ubytovania. Zámerom investora je odpredať zrekonštruované apartmány ako aj nové bungalovy do súkromného vlastníctva v rámci vybraných európskych krajín.

Komplexnou rekonštrukciou v dovolenkovom rezorte Zelena Punta prejdú cestné komunikácie, okolie celého rezortu a vonkajšie športoviská. Pomyselnú bodku za celým projektom na ostrove Ugljan dá nový hotel butikového typu s minimálne štvorhviezdičkovým štandardom ubytovania a kapacitou 60 izieb. Jeho súčasťou bude recepcia, wellness, fitness centrum, multifunkčná konferenčná miestnosť, hotelová reštaurácia, bar a vonkajší bazén.

Hotel Trakošćan

Do portfólia skupiny Across patrí aj štvorhviezdičkový hotel Trakošćan v chorvátskom vnútrozemí. Nachádza sa v blízkosti slovinských hraníc v srdci nádhernej prírody. Z jeho priestorov sú výhľady na jeden z najkrajších hradov v Chorvátsku s rovnakým názvom. Hotel patrí medzi vyhľadávané destinácie domácich aj zahraničných turistov nielen pre fotogenické výhľady a panenskú prírodu, ale aj pre tradičnú lokálnu kuchyňu, ktorá sa pod rukami šéfkuchára mení na gastronomické zážitky.

Zámery hotela

V rokoch 2021 – 2022 patrí medzi priority hotela modernizácia jeho vnútorného vybavenia v súlade s napĺňaním dlhodobých cieľov pri pretváraní hotela Trakošćan na celoročne atraktívny dovolenkový komplex s vysokou úrovňou poskytovaných služieb a so širokým spektrom voľnočasových aktivít. Investor spolu s manažmentom hotela pracujú na tom, aby sa pomocou intenzívneho rozvoja stala destinácia Zagorje a hotel Trakošćan súčasťou hotelovej mapy Európy pre bonitnú klientelu.

O dvojročných dlhopisoch Adriatic poskytnú bližšie informácie investiční konzultanti Acrossu.

Chcem vedieť viac