Chcem investovať
Chorvátsko je top destináciou na dovolenku, ale aj investície
17. 05. 2023 Čas čítania: 3 min
Blog
Blog

V súlade s dlhodobou stratégiou našej hotelovej divízie Premium Star Hotels sme sa posledné mesiace venovali postupnému rozširovaniu služieb a kapacít na našich hoteloch. Dosiahnuté výsledky za 2022 nás totiž povzbudili, aby sme mali s touto oblasťou podnikania skupiny Across veľké plány.

Aktuálne najväčšie investície prebiehajú v Chorvátsku, konkrétne v rezorte Zelena Punta na ostrove Ugljan. Ten je vyhľadávanou lokalitou pre letné dovolenky, ale ponúka aj zaujímavé investičné príležitosti. Chorvátsko sa totiž stáva krajinou, kde v najbližšom čase budú chcieť mať mnohí, a nielen Slováci, svoju ďalšiu nehnuteľnosť. Nehnuteľnosti tam totiž budú mať do budúcna väčšiu hodnotu, akú majú dnes. Dôvodom je dobrá cestná i letecká dostupnosť, a tiež vstup Chorvátska do eurozóny aj do Schengenu.

V akej fáze je výstavba rezortu Zelena Punta?

Development rezortu sme sa rozhodli rozdeliť do niekoľkých etáp. Dôvodom je, aby hostia, ktorí do rezortu prichádzajú, mali v dokončenej časti projektu svoje súkromie. Prvou budovou, ktorú sme už dokončili, je apartmánový dom Planika. Bude slúžiť ako vzorový dom. Jej architektúru navrhol Sebastián Nagy v súčinnosti s odborníkmi z Premium Star Hotels a architektami z GFI, ktorí sú autormi architektúry Beach Clubu a recepcie. To je fáza projektu, na ktorej pracujeme v súčasnosti. Tento rok bude dokončených päť budov. Následne ďalšie dve budovy sa dostavajú na jar budúceho roka, čím sa celá prvá časť areálu dokončí a stavebne uzatvorí.

Architekti sa inšpirovali históriou Dalmácie vo farbách, použitých materiáloch aj vybraných povrchoch, aby náš projekt zapadol do konceptu, ktorý tu už historicky existoval. Tento prístup bude mať pre hostí pridanú hodnotu v komforte, keďže apartmány sú kompletne zariadené kvalitnými a udržateľnými materiálmi.

Do mája 2023 bolo zrekonštruovaných 34 plne zariadených apartmánov. Tie sú aktuálne dostupné aj ako dovolenkový rezort, ktorý je v prevádzke od júna do septembra. Pobyt v nich je možné rezervovať na stránke https://www.zelenapunta.hr/

Čím je lokalita Zelenej Punty výnimočná?

Lokalita, v ktorej Zelena Punta stojí, je považovaná za veľmi atraktívnu z pohľadu rozvoja cestovného ruchu. Na tomto mieste totiž bude výstavba obmedzená a v budúcnosti tu nebude možné postaviť nič signifikantné. V lokalite je borovicový háj, ktorý plynule prechádza do promenády rybárskej dedinky Kukljica, ktorá má unikátnu atmosféru.

Apartmány, ktoré Across v súčasnosti predáva prostredníctvom realitnej kancelárie Occam New Home sú tak zaujímavou investičnou príležitosťou pre budúcich majiteľov. Ich cena totiž v čase len porastie. Na jar sa organizujeme niekoľko obhliadok pre potenciálnych kupcov. Ak by ste mali záujem si tieto novotou voňajúce apartmány obzrieť osobne, neváhajte vyplniť dotazník na zelenapunta.sk alebo napísať mail na apartmany@zelenapunta.sk.

Ak sa chcete podieľať na financovaní developerského projektu Zelena Punta, neváhajte kontaktovať Vášho investičného konzultanta, napíšte nám mail na info@across.sk alebo nám zanechajte kontakt a my sa Vám ozveme.

Zanechať kontakt