Chcem investovať
Dlhá zima priala hotelierom
09. 04. 2019 Čas čítania: 4 min
Across aktuality
Across aktuality

Najvýznamnejšie investičné projekty API v oblasti cestovného ruchu naďalej pokračujú v raste.

Lúče jarného slnka a vôňa prebúdzajúcej sa prírody píšu za tuhou zimou definitívnu bodku. Dlhotrvajúce nízke teploty a priaznivé snehové podmienky priali milovníkom zimných športov aj prevádzkarom lyžiarskych stredísk. Mnohé z nich sa tešili rekordnému predaju skipassov a kontinuálnemu prílevu lyžiarov, snowboardistov a skialpinistov aj na konci sezóny. „Máme za sebou vydarenú zimu,“ zhodujú sa prevádzkovatelia hotelov Salamandra a Sliezsky dom. Obe strediská zaznamenali nárast v tržbách aj v obsadenosti. Priaznivé výsledky uplynulého obdobia chcú premietnuť aj do letnej sezóny.

Najvýznamnejšie investičné projekty API v oblasti cestovného ruchu naďalej pokračujú v raste. Postupným investovaním sa na nich môžu podieľať aj klienti Acrossu, a to prostredníctvom 4-ročných dlhopisov PTR s ročným výnosom 5,5 % a polročne vyplácaných kupónom.

Hostí je stále viac

Hotel Salamandra, vrátane lyžiarskeho strediska, zaznamenal počas zimy medziročný nárast tržieb o viac než 13,5 %. „Rastúci záujem o naše služby sa prejavil aj v počte lyžiarov. Počas zimy sme ich privítali takmer 33 000, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 11,5 %,“ tvrdí Jaroslav Kubaľa, riaditeľ hotela a rezortu Salamandra.

Vydarenú zimu má za sebou aj najvyššie položený hotel na Slovensku. „Túto sezónu vnímame veľmi pozitívne, tržby hotela medziročne vzrástli o viac než 45 %, obsadenosť až o 48 %,“ konštatuje Peter Andráš, manažér hotela Sliezsky dom a dodáva: „Počasie nám ukázalo svoju silu. Husté sneženie a časté víchrice však vnímali hostia ako zážitkový bonus. O ich spokojnosti svedčia pozitívne recenzie, poďakovania a častá návštevnosť.“ Podľa Štatistického úradu Slovenskej republiky sú Vysoké Tatry najobsadzovanejším a najnavštevovanejším regiónom Slovenska. V roku 2018 s počtom 511 776 osôb sa im po prvý raz v histórii podarilo prekonať magickú hranicu pol milióna ubytovaných návštevníkov.

Na svoje si prídu turisti aj gurmáni

Po úspešnej zime je prioritou oboch stredísk letná sezóna. „Pracujeme na viacerých novinkách, ktoré rozšíria hosťom možnosti voľnočasových aktivít. V spolupráci so združením Bajkom k tajchom chceme zriadiť nenáročnú cyklotrasu pre rodiny s deťmi. Aj počas leta plánujeme využiť priestory Après-ski baru a organizovať napríklad oldies party, ohňovú či barmanskú show. Samozrejmosťou sú týždenné animačné programy pre deti,“ vysvetľuje riaditeľ hotela Salamandra.

Na viaceré novinky sa môžu tešiť aj turisti pod Gerlachom. „Chceme otvoriť terasový bufet s rozšírenou ponukou rýchleho občerstvenia, polievok a nápojov. Pripravujeme aj projekt „najvyššie čapované tankové pivo na Slovensku“. Gurmáni a milovníci skvelého piva sa majú na čo tešiť,“ tvrdí Peter Andráš.

Teplé počasie láka do hôr

Uplynulé leto bolo jedným z najteplejších od roku 1951. Vysoké a dlhotrvajúce teploty boli v júli aj v auguste, keď meteorológovia zaznamenali až 21 tropických dní v rade. Odborníci očakávajú ďalšie horúce leto, ktoré poteší dovolenkárov nielen pri mori, ale aj v slovenských horách. Rozmanitá krása prírody, tradície a dobré služby sa dozaista premietnu do nezabudnuteľných zážitkov. Veď nie nadarmo sa vraví: Všade dobre, doma najlepšie.