Piatkové obchodovanie v Európe bolo spočiatku pomerne pokojné a pohybovalo sa v blízkosti červenej nuly, nakoľko zverejňované makroekonomické údaje ako napríklad vývoj priemyselnej produkcie v Nemecku a Francúzsku nedokázali naplniť očakávania analytikov. Pozornosť investorov sa však v piatok upierala na druhú stranu Atlantiku, kde sa v popoludňajších hodinách zverejňovali toľko očakávané dáta z trhu práce za júl. Počet novo vzniknutých pracovných miesto bol o máličko slabší ako nastavené odhady, to však vykompenzovala revízia minulo mesačných čísiel smerom hore. Mierne slabší bol rast miezd, to však nenarušilo predchádzajúce očakávania a obavy investorov ohľadom septembrového zvyšovania úrokových sadzieb. Aj preto začali následne indexy po celom svete oslabovať a zakončili minulotýždňové obchodovanie v červených číslach.
Investori participujúci na komoditných trhoch rovnako ako akcioví a dlhopisoví investori upierali svoj zrak do zámoria, kde boli vo večerných hodinách zverejňované čísla týždňovej zmeny počtu ropných a plynových vrtov v USA. Zverejnené čísla napriek pretrvávajúcim nízkym cenám ropy rástli už tretí týždeň v rade, čo poslalo ropu do ďalších prepadov.
Dnešné nočné obchodovanie v Ázii bolo pre zmenu pozitívne ladené. Rastový sentiment sa šíril z Číny, kde začínajú investori očakávať od vlády ďalšiu podporu miestnych trhov či už priamo cez ďalšie nákupy akcií, prípadne nepriamo cez znižovanie úrokových sadzieb alebo cez načrtnutú sériu zlúčení a akvizícií verejne obchodovaných štátnych firiem. Ide tak o určitú formu nepriame kvantitatívneho uvoľňovania, kedy sa bude snažiť vláda podporiť ekonomický rast skrz rôzne kapitálové akcie a infraštruktúrne investície, nie cez priame tlačenie peňazí na kupovanie štátnych dlhopisov ako to bolo viditeľné v USA. Z tohto dôvodu zatváral najvýznamnejší čínsky index Shanghai Composite vo výraznom zisku 4,92%.
Dnešné obchodovanie v Európe i v USA očakávame menej volatilné ako v piatok, nakoľko výsledková sezóna nám pomaly, ale isto končí a absentujú nám nielen zverejnenia významnejších firiem, ale i makroekonomických údajov na oboch stranách Atlantiku. Aj preto je možné očakávať, že dnes sa budú trhy pokúšať pri zníženej volatilite vykompenzovať piatkové straty.