Chcem investovať
Spoločnosť ESS vstupuje na burzu, prostredníctvom nej aj slovenskí investori
12. 05. 2021 Čas čítania: 3 min
Blog
Blog

Americká spoločnosť ESS Inc., do ktorej investovali aj spoločnosti Across Finance, a.s., a IPM Group, oznámila záväznú dohodu so Special Purpose Acquisition Corporation (SPAC) s cieľom zrealizovať vstup na burzu NASDAQ. Hodnota transakcie predstavuje takmer 1,6 mld. USD post-money vrátane 500 mil. USD v podobe nových PIPE investícií*. Po finalizácii pôjde o najväčšiu transakciu venture kapitálu v histórii Slovenska. 

Spoločnosť ESS Inc. sa zaoberá modernými energetickými riešeniami. Ide predovšetkým o veľkokapacitné a pritom ekologické skladovanie energie, napríklad pre veterné či solárne parky. Tieto skladovacie kapacity umožňujú využívať čistú energiu v časoch jej maximálnej spotreby. Fúzia spoločnosti ESS Inc. so SPAC umožňujúca vstup ESS na burzu NASDAQ je úspechom nielen pre Across Private Investments a IPM Group, ale aj pre pridružené spoločnosti, investorov do ESS a ostatné zainteresované strany.

Ďalšími investormi v tomto projekte sú Softbank Energy, Breakthrough Energy Ventures a BASF. Tieto subjekty patria medzi najväčších správcov aktív a priemyselných konglomerátov na svete.

Ďalšia unikátna príležitosť

Across Private Investments (API) v spolupráci s IPM Group umožňujú investorom ako jediní priamo sa podieľať na investíciách svetových rozmerov. Osobitnou príležitosťou je investícia do rýchlo rastúceho holdingu IPM InoBat Investment Holding (IIIH), ktorý v správnom čase naskočil na vzrastajúci trend využívania elektrickej energie. Prostredníctvom projektu InoBat plánuje priniesť batériovú revolúciu zahŕňajúcu výskum, vývoj a výrobu elektrobatérií, skladovanie energie, recyklovanie a nabíjanie.

Okrem investície do ESS tak majú lokálni investori možnosť participovať na projekte, ktorý môže v nasledujúcich rokoch pretransformovať Slovensko vo svetového lídra elektrifikácie dopravy. V súčasnosti prebieha posledné investičné kolo pre privátnych investorov, bližšie informácie odznejú 19. mája 2021 o 9,00 h prostredníctvom livestreamu na Investičných raňajkách API.

REGISTRÁCIA NA LIVESTREAM

*Súkromné investície do verejného kapitálu (PIPE) sú nákupy akcií verejne obchodovateľných akcií za cenu nižšiu ako je súčasná trhová hodnota (CMV) na akciu. Túto nákupnú metódu využívajú investičné spoločnosti, podielové fondy a ďalší veľkí, akreditovaní investori predtým, než spoločnosť oficiálne vstúpi na trh.