Chcem investovať
Vydarené leto. Hotelom zo skupiny Across sa opäť darí
14. 09. 2021 Čas čítania: 4 min
Across aktuality
Across aktuality

Nad očakávania sa darilo nielen slovenským, ale aj chorvátskym hotelom

Aktivity skupiny Across v oblasti hotelierstva a cestovného ruchu na Slovensku a v Chorvátsku zastrešuje skupina Premium Star Hotels (predtým Primestar Hotels). Do jej portfólia patrí najvyššie položený hotel na Slovensku – Sliezsky dom a rezort Salamandra v Štiavnických vrchoch. V Chorvátsku sú to hotely Trakošćan a Zelená Punta na ostrove Uglian. Napriek pretrvávajúcej pandemickej situácii mali všetky zariadenia historicky najúspešnejšiu letnú sezónu. Nad očakávania sa darilo nielen slovenským, ale aj chorvátskym hotelom.

Trakošćan v obľube zahraničných turistov

Za júl a august dosiahol hotel ležiaci v blízkom dosahu jedného z najznámejších hradov Európy historicky najlepšie čísla obsadenosti, tržieb a zvýšila sa aj priemerná cena za ubytovanie. Hotelu Trakošćan pomohlo zviditeľnenie na zahraničných trhoch, a tak jeho kapacity napĺňali nielen Slováci a Chorváti, ale aj Česi, Rakúšania, Poliaci a Nemci. Na vyššiu úroveň prešli služby a gastronómia a rozšírilo sa zameranie pobytov od zážitkových až po wellness dovolenky.

Trakošćan sa stal v letných mesiacoch obľúbeným bike centrom vďaka spolupráci s lokálnou agentúrou a okolitej prírode s bohatými možnosťami športového vyžitia. Z toho dôvodu je ideálnym miestom na rôzne teambuildingové aktivity počas celého roka.

Zo Zelenej Punty ekologický rezort

Výborné leto zažil aj rezort Zelena Punta. Zvýšili sa predajné ceny za ubytovanie, obsadenosť i tržby. Celý komplex však postupne prechádza kompletnou rekonštrukciou, ktorej cieľom je vytvoriť moderný „Green resort“ s medzinárodnou klientelou a vysokou kvalitou poskytovaných služieb. Toto leto sa začalo rekonštrukciou súčasných apartmánov, v rezorte vybudovali Skakona bar a postupným napĺňaným ďalších etáp sa vytvorí atraktívny dovolenkový komplex so širokým spektrom voľnočasových aktivít.

Na premene Zelenej Punty sa môžu podieľať aj klienti Acrossu, a to prostredníctvom dvojročných dlhopisov Adriatic so zaujímavým výnosom. Bližšie informácie o emisii poskytnú investiční konzultanti Across Private Investments.

Chcem vedieť viac o emisii Adriatic

Ekologické zameranie Sliezskeho domu

Napriek neľahkej situácii, keď prišli Tatry o zahraničných návštevníkov, dosiahol hotel Sliezsky dom výborné výsledky. Naďalej je lákadlom pre množstvo turistov a nezaznamenáva žiadne výrazné výpadky tržieb či obsadenosti. Sliezsky dom sa vydal na „EKO cestu“ a tvorí súčasť mapy udržateľného Slovenska. Podporuje aj športové aktivity, ako napr. Horský kros Gerlach či Tatranská šelma.

Exkluzívny Chalet na Salamandre

Mimoriadne sa darilo aj rezortu Salamandra. Tohtoročná letná sezóna láme rekordy vo všetkých ukazovateľoch. Hotel v srdci Štiavnických vrchov prekročil v auguste hranicu priemernej mesačnej obsadenosti 90 %.

Novinkou pre návštevníkov je exkluzívny chalet v tesnej blízkosti hotela, priamo pri tajchu v areáli lyžiarskeho strediska a bike centra. Chalet je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí pre svoj pobyt vyhľadávajú súkromie a ocenia prírodné, ekologické materiály. Les tu možno vnímať takmer všetkými zmyslami, keďže je jedinou kulisou tohto nadčasového objektu.

Súčasťou hotela Salamandra je aj nová moderná terasa s vlastným barom. K rezortu pribudlo beach volejbalové ihrisko, možnosť prenajať si horské káry či predaj športového oblečenia v šport centre. Cieľom je vytvoriť miesto pre všetkých návštevníkov rezortu (nielen hotelových hostí) plné aktivít a možností na trávenie voľného času. Letnú atmosféru pre klientov dotvorili aj hudobné večery s umelcami a gastro akcie.

Hotelové zariadenia v portfóliu skupiny Across sa už chystajú na jesennú a zimnú sezónu. Služby budú, samozrejme, poskytovať s ohľadom na ochranu zdravia a bezpečnosť ubytovaných hostí.