Chcem investovať
Across Bond+ s výnosom do splatnosti 6,38 % p.a.
17. 11. 2015 Čas čítania: 1 min
Analýzy
Analýzy

Stratégia riešenia Across Bond+, ktorá je primárne zameraná na investovanie do dlhopisov Strednej a Východnej Európy, zaznamenala v októbri svoj doposiaľ najlepší mesiac od jej spustenia. Výnos po odpočítaní nákladov predstavoval 1,51 %.

Uplynulý mesiac všeobecne prial rizikovým aktívam, medzi ktoré sa radia aj dlhopisy s vyšším výnosom, tzv. high-yield dlhopisy so špekulatívnym ratingom (BB+ a nižšie). Stratégia Bond+ sa zameriava primárne na túto skupinu dlhu, kde hľadá kvalitné cenné papiere emitentov so silnými bilanciami a cash flow. Región Strednej a Východnej Európy navyše naďalej ponúka výrazne vyššie výnosy ako rozvinuté krajiny.

Portfólio Across Bond+ obsahuje 8 emisií dlhopisov s priemerným kupónom 5,75 % p.a., maturitou 2,76 roka (duráciou 2,35 roka) a priemerným ratingom BB-.

Aktuálny výnos do splatnosti je 6,38 % p.a. Výnos portfólia je výrazne vyšší ako poskytujú dlhopisy dostupné na vyspelých európskych trhoch i obľúbené privátne emisie na Slovensku. Je len otázkou času, kedy sa tento výnos začne premietať do výkonnosti stratégie.