Chcem investovať
Across expanduje v módnom priemysle, do portfólia získal veľké značky
19. 01. 2022 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Skupina Across úspešne pôsobí v módnom biznise od roku 2019 a v súčasnosti svoju pozíciu posilňuje novým strategickým partnerstvom. Koncom vlaňajška vstúpila do zoskupenia Digital People, pod ktoré spadajú e-shopy Zoot, Different, Urban StoreBibloo. Vďaka podielu vo výške 50,01 % získala právomoci spoločnosť exekutívne riadiť. Skupina Digital People doteraz patrila podnikateľovi Tomášovi Raškovi a jeho investičnej spoločnosti Natland. O ďalší rozvoj módnych e-shopov sa však od tejto chvíle bude starať nový väčšinový majiteľ, a to skupina Across. Tá má s novými značkami ambiciózne plány a za sebou má veľa skúseností z módneho odvetvia.

Je to pre nás veľká príležitosť aj výzva.

Ako tvrdí Július Strapek, zakladateľ Acrossu, Natland dokázal previesť Zoot úspešnou reorganizáciou a spojil najväčších českých módnych hráčov do jedného celku. Teraz sú podľa neho pripravení na zásadný skokový posun v rámci regiónu strednej a východnej Európy, čo J. Strapek vníma ako veľkú príležitosť a výzvu.

„Vstup do skupiny Digital People je dôležitý míľnik v našej expanzii v rámci módneho biznisu. Tento úspešný a stabilný investičný segment sa pre našich investorov stane z hľadiska budúceho potenciálu ešte zaujímavejší,“ tvrdí Peter Jakubička, CEO Across Private Investments, spoločnosti z portfólia skupiny Across, ktorá klientom sprostredkúva exkluzívne investície v rámci celého investičného sveta, vrátane private equity projektov z oblasti módy, hotelierstva, zelenej energie či zdravotníctva.

Módne portfólio skupiny Across tak tvoria okrem nových značiek Zoot, Different, Urban Store a Bibloo aj úspešné stálice Under Armour, GAP a SAM73. Skupina prevádzkuje nielen ich e-shopy, ale aj kamenné predajne, ktoré sú v Čechách a na Slovensku otvorené v známych obchodných centrách. Všetky značky v portfóliu Acrossu aktuálne pôsobia na jedenástich európskych trhoch a naplánovaná je ich ďalšia expanzia.