Chcem investovať
Across zaznamenal ďalší úspešný rok
13. 05. 2019 Čas čítania: 4 min
Across aktuality
Across aktuality

Aktíva pod našou správou vzrástli o 50 mil. eur a tržby približne o 20 %.

Spoločnosť Across Wealth Management (AWM) si počas uplynulého roka významne posilnila pozíciu na finančnom trhu. Aktíva pod našou správou vzrástli o 50 mil. eur a tržby približne o 20 %. Počet privátnych klientov prekročil 800. Vlani sme klientom otvorili 150 nových účtov. Zisk po zdanení dosiahol 91 062,47 eur. Čistý zisk z odplát a provízií medziročne vzrástol o 52 %, keď dosiahol úroveň 1 416 508 eur. Bilančná suma presiahla k ultimu roka 2018 sumu 8 mil. eur.

Produktovú ponuku AWM možno považovať za to najlepšie, čo je v privátnom investovaní (bankovníctve), a to nielen na Slovensku, k dispozícii. Vlani sme ju obohatili napríklad o nové riadené portfólio zamerané na alternatívne investície (Across Intelligent Alternative Portfolio+). Boli sme aktívni aj v oblasti dlhopisových emisií pre tretie strany. Za úspešné považujeme uvedenie a distribúciu dlhopisových emisií spoločností Lucron a IPM.

Across v Bystrici a v Košiciach

V uplynulom roku sme posilnili svoje pôsobenie aj v regiónoch Slovenska. V apríli sme rozbehli aktivity v Košickom a Prešovskom kraji, od septembra pokrývame obchodne oblasť Banskej Bystrice. Aj v týchto regiónoch nás zastupujú skúsení privátni bankári s dlhoročnými skúsenosťami zo slovenského a európskeho privátneho bankovníctva. Nezaháľali sme však ani v Bratislave. Počet našich obchodníkov sa ku koncu vlaňajška zdvojnásobil. V januári 2018 sme spustili novú webstránku spoločnosti. Počas roka sme posunuli na vyššiu úroveň dizajn a obsah našich korporátnych dokumentov.

Vo vzťahu k potenciálnym a existujúcim klientom sme zrealizovali viacero odborných a spoločenských podujatí. Pokračovali sme v sérii Investičných raňajok, na ktorých sa venujeme aktuálnym investičným témam a príležitostiam.

Spoločenská zodpovednosť

V priestoroch Acrossu sme vlani v spolupráci s Galériou Nedbalka zorganizovali ďalšie dve vernisáže. Naši klienti sa mohli oboznámiť s objektami a obrazmi českého umelca Krištofa Kinteru, druhá výstava pozostávala z diel najspontánnejšej slovenskej maliarky 20. storočia Viery Kraicovej. Na podujatí IT Gala bol Across už po tretíkrát partnerom a vyhlasovateľom hlavnej kategórie. S organizátorom podujatia sme sa dohodli na ďalšom predĺžení spolupráce, pretože našim záujmom zostáva oceňovať najziskovejšie IT firmy, ktoré pomáhajú meniť Slovensko na modernú informačnú spoločnosť 21. storočia.

Okrem týchto oblastí je naša spoločnosť dlhodobým podporovateľom individuálnych športovcov, napríklad vynikajúceho slovenského šprintéra Jána Volka, ako aj športových tímov, najmä futsalového klubu Pinerola.

Naše zámery

Aj počas roka 2019 pokračujeme v náraste počtu privátnych klientov, vo zvyšovaní aktív pod správou a, samozrejme, aj v ďalšom zlepšovaní hospodárskych výsledkov spoločnosti. Hlavným cieľom je nesklamať dôveru našich klientov a efektívne zhodnocovať ich finančné aktíva. Našou ambíciou je dokázať, že Across je atraktívnejšou alternatívou pre správu majetku než domáce a zahraničné privátne banky.

Pri uzatváraní výsledkov za minulý rok by sme sa radi poďakovali našim klientom a obchodným partnerom za dôveru, ktorú nám dlhodobo prejavujú. Veľmi si ju vážime a je pre nás najväčším záväzkom do budúcna. Vynaložíme maximálne úsilie, aby sme pre vás boli aj naďalej profesionálnym partnerom v oblasti investovania.

Podrobnejšie výsledky o hospodárení AWM v roku 2018 sú vo výročnej správe.