Chcem investovať
Atraktívna investičná príležitosť: Across Tech Opportunity
16. 02. 2022 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Across Private Investments (Across) sa dlhodobo snaží sprostredkovať svojim klientom to najlepšie zo sveta financií. Najnovším „prírastkom“  je možnosť stať sa súčasťou veľkých príbehov svetového mena, no s nižšou mierou rizika a fixným výnosom. Prístup k projektom s globálnym rukopisom typu SpaceX, Revolut alebo Bolt nebola pre našich klientov doposiaľ bližšie. Aký je prvý krok, ktorý je nutné spraviť?

Spôsob, akým je možné zúčastniť sa na venture capital (VC) projektoch svetového mena, je veľmi náročný a pre bežného investora takmer nedosiahnuteľný. Tým najdôležitejším faktorom je čas, keďže vzhľadom na exkluzivitu tohto typu aktíva je nutné reagovať rýchlo. Druhým aspektom je kapitál, ktorý musí byť vzhľadom na vymedzený časový interval uvoľnený v čo najkratšom čase v dostatočnom objeme, rádovo v niekoľkých miliónoch dolárov, resp. eur. Tretím podstatným faktorom je prístup k investíciám ako takým, ktorý býva umožnený zväčša iba úzkej skupine investorov na globálnej úrovni.

To najlepšie, čo svetový trh ponúka

Across v súčasnosti prichádza s riešením, ako sa napriek spomínaným prekážkam dostať k exkluzívnym projektom svetového mena. Spôsob, akým sa vysporiadavame s prvými dvoma faktormi (čas a kapitál), je emisia nášho dlhopisu Across Tech Opportunity. Ide o nový dlhopis, ktorý umožňuje získať dostatočný objem prostriedkov použiteľných v krátkom časovom horizonte na jedinečné VC investície.

Tretí podstatný faktor – dostupnosť k samotným projektom, je zabezpečený vďaka dlhoročným kontaktom s vybranými zahraničnými partnermi a skúsenostiam Acrossu na globálnych finančných a kapitálových trhoch. Každá investícia prechádza screeningom a due diligence profesionálneho teamu, čím vyberáme to najlepšie, čo svetový VC trh ponúka.

Aké sú parametre Across Tech Opportunity?

Across Tech Opportunity ponúka investorom možnosť zapojiť sa do zaujímavých investičných príležitostí svetového mena. Zdroje z emisie dlhopisu plánujeme využiť najmä na nákup majetkových účastí v technologických spoločnostiach zameraných na inovácie, digitálnu infraštruktúru, e-gaming a mnohých ďalších.

Splatenie dlhopisov bude zabezpečené z výnosov týchto investícií a z ďalších podnikateľských aktivít Acrossu. Minimálna suma investície predstavuje 100 000 eur, pričom v súčasnosti môžu potenciálni investori využiť poslednú príležitosť upísať dlhopis za zvýhodnených podmienok s výnosom až 6,5 % p.a. (do 20. 2. 2022).

V prípade ďalších informácií neváhajte osloviť svojho investičného konzultanta.

Chcem vedieť viac