Chcem investovať
Futsalový tím Across Pinerola je majstrom Slovenska!
28. 06. 2016 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Futsalisti Across Pinerola Bratislava dosiahli najväčší úspech v klubovej histórii, keď sa 18. júna 2016 stali prvýkrát majstrami Slovenska vo futsale. Zverenci trénera Viliama Zwingera zdolali v rozhodujúcom piatom finálovom súboji play-off mestského rivala a desaťnásobného šampióna Slov-Matic FOFO Bratislava 2:1 a sériu tak vyhrali 3:2 na zápasy. Across Pinerola bude v nasledujúcom ročníku reprezentovať Slovensko v UEFA Futsal Cup 2016/2017.

Zaplnená športová hala Mladosť videla veľmi kvalitný rozhodujúci zápas, ktorý lepšie zvládol tím Across Pinerola. V aktuálnej sezóne sa mužstvá stretli sedemkrát a v riadnom hracom čase Pinerola prehrala iba jeden zápas, čo potvrdzuje, že titul majstra Slovenska skončil napokon v správnych rukách. Podstatne mladší tím, v ktorom ešte donedávna aktívne pôsobili viacerí zamestnanci skupiny Across, prevýšil skúsenejšieho súpera svojou bojovnosťou, dynamickou hrou a veľkou chuťou prelomiť dlhoročnú nadvládu Slov-Maticu. Po 17 rokoch v najvyššej súťaži sa s celým mužstvom, realizačným tímom a vernými fanúšikmi teší s titulu majstra Slovenska aj hlavný sponzor klubu spoločnosť Across.

Futsalový klub Across Pinerola vznikol v Bratislave v roku 1994. Medzi jeho prvými hráčmi bol okrem iných aj partner Acrossu Július Strapek, člen predstavenstva Across Wealth Management Kristián Galla a ďalší súčasní manažéri firmy. Z najnižšej 5. ligy sa klub postupne prepracoval až do extraligy, pričom najvýraznejší posun dosiahli hráči pod vedením trénera Viliama Zwingera. Názov Across Pinerola nesie klub už 14. rok.