Chcem investovať
IKONA AUTOMOTIVE ANDY PALMER V ACROSSE
18. 08. 2021 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Vzhľadom na veľký potenciál automobilového spotrebiteľského trhu v strednej Európe je dôležité, aby v tomto regióne bola etablovaná aj výroba batérií do elektromobilov. Takáto investícia posunie stredoeurópsky región do prvej ligy v oblasti elektromobility. Pozitívne ovplyvní vývoj ekonomiky, vrátane zamestnanosti, keďže tento priemysel má čoraz väčší dosah nielen na výskum, ale už v najbližších rokoch bude mať veľký vplyv aj na podnikateľské prostredie.

A. Palmer pôsobí v oblasti automotive už takmer 42-rokov.

Významný podporovateľ tejto myšlienky, anglický manažér a ikona automobilového priemyslu, Andy Palmer sa stretol dnes s klientmi a zamestnancami Across Private Investments, ktorý prináša na slovenský trh investičné príležitostí aj do veľkých globálnych projektov. A. Palmer pôsobí v oblasti automotive už takmer 42-rokov. Bol napr. manažérom v automobilke Nissan, kde zastrešoval vývoj zariadení na výrobu batérií pre elektromobily. Zodpovedal za uvedenie prvého moderného elektromobilu Nissan Leaf na trh, vďaka čomu ho označujú za „krstného otca“ elektromobilov. Následne pôsobil ako CEO v automobilke Aston Martin. Počas jeho pôsobenia na pozícii CEO v rokoch 2014 až 2020 uviedol Aston Martin o.i. na trh prvé SUV. V októbri 2020 sa A. Palmer stal nevýkonným podpredsedom spoločnosti InoBat Auto Slovensko, ktorá v súčasnosti buduje vo Voderadoch výskumné batériové centrum.

Teší nás, že v Across Private Investments prinášame investorom prístup k ikonickým ľudom v celosvetovom meradle typu A. Palmera a spoločne s našimi investormi vplývame na svet a jeho rozvoj.