Chcem investovať
Investičná skupina Across vstúpila na mediálny trh v regióne SEE
19. 01. 2024 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Bratislava, 18.1.2024 – Spoločnosť Across získala významnú časť podnikania I&F Holding AB, ktorá zastrešuje reklamné a mediálne agentúry na ôsmich trhoch: v Srbsku, Chorvátsku, Čiernej Hore, v Severnom Macedónsku, Albánsku, v Slovinsku, Bosne a Hercegovine a Bulharsku. Ide o prvú investíciu skupiny Across v segmente médií a reklamy.

„Hlavnými dôvodmi akvizície boli dobré finančné výsledky I&F a diverzifikácia príjmov – ako z pohľadu sektora, tak z pohľadu regiónu. Predstavuje to ideálny základ pre generovanie pravidelných príjmov skupiny Across a veríme, že to prinesie synergie s našim ďalším podnikaním v tomto regióne. Zároveň sme presvedčení, že hodnota odkúpených spoločností  bude časom narastať,“ vysvetľuje Adam Jášek, predseda predstavenstva Across Media Holding. Tento holding akvizíciu za skupinu Across uzavrel.

Across Media Holding je podľa A. Jášeka plne spokojný s plánom vývoja, ktorý predstavil manažment agentúr v rámci I&F a nemá v úmysle zasahovať do ich každodennej prevádzky ani získavať agentúry v tomto sektore na Slovensku. Súčasné vedenie a zamestnanci I&F zostávajú na svojich pozíciách. Zmenou je ich prechod pod spoločnosť Across Media Holding, a.s.

Pre skupinu Across, ktorá je v súčasnosti aktívna v hotelovom, realitnom a módnom sektore v Chorvátsku a módnom sektore v Slovinsku, nejde o prvú akvizíciu v juhovýchodnej Európe (SEE). Táto expanzia nielenže upevňuje prítomnosť skupiny a vytvára základ pre ďalší potenciálny rast skupiny v tomto regióne, ale podporuje aj cezhraničnú spoluprácu a zdieľanie znalostí.

„Som hrdý na prácu, ktorú odviedli moji kolegovia pri investícii do mediálnych a reklamných spoločností I&F. Ide o prvú strategickú akvizíciu v tomto odvetví. Tešíme sa na spoluprácu s tímom skúsených a osvedčených odborníkov. Navyše verím, že sa nám spolu s touto akvizíciou podarí dosiahnuť synergie a úspory aj v iných sektoroch, v ktorých naša skupina pôsobí,“ uzatvára Július Strapek, zakladateľ skupiny Across.

Mediálne a reklamné agentúry I&F Holding AB v regióne SEE, teraz už pod spoločnosťou Across Media Holding, patria medzi top 5 na trhoch, kde pôsobia. Za svoju prácu získali množstvo prestížnych svetových reklamných ocenení a sú súčasťou siete jednej z najväčších svetových agentúr IPG, ktorá pôsobí vo viac ako 100 krajinách.

O Across Group

Už viac ako 20 rokov vytvárame jedinečné investičné riešenia a príležitosti pre klientov. Robíme tak prostredníctvom investícií do tradičných aj alternatívnych tried aktív, ako aj do exkluzívnych investičných projektov, ktoré nikto iný na trhu neponúka. Majetok skupiny dosahuje 325 miliónov eur. V súčasnosti pôsobíme v 8 oblastiach vrátane finančných služieb, hotelierstva, zdravotníctva a realitného sektora. Viac informácií nájdete na www.acrossgroup.sk.