Chcem investovať
Letná sezóna aj inovácie na hoteloch sú v plnom prúde
19. 07. 2022 Čas čítania: 4 min
Across aktuality
Across aktuality

Do portfólia Premium Star Hotels patria aktuálne štyri hotely a lyžiarske stredisko.

Keď sa obzrieme spätne za uplynulými dvoma rokmi, sme veľmi hrdí na to, ako ich manažment hotelovej divízie v rámci skupiny Across – Premium Star Hotels (PSH) zvládol. Touto ťažkou skúškou totiž nie všetci v sektore hoteliérstva a gastronómie prešli. Udržali sme celý kľúčový tím a z toho profitujeme aj v aktuálnej letnej sezóne. Máme totiž kvalifikovaných ľudí, ktorí majú svoju prácu radi a na ich servise klientom je to poznať. Leto praje nielen návštevnosti hotelov našej siete, ale aj rozvojovým plánom.

Ako sa darí PSH dnes?

Do portfólia PSH[1] patria aktuálne štyri hotely a lyžiarske stredisko. Na Slovensku sú to Salamandra hotel a rezort pri Banskej Štiavnici a najvyššie položený horský hotel – Sliezsky dom. Oba sú štvorhviezdičkové. V Chorvátsku nám patria vnútrozemský Hotel Trakoščan v oblasti Zagorje pri hlavnom meste Záhreb a apartmány Zelena Punta na ostroje Ugljan, ktorý je vzdialený 25 minút trajektom od Zadaru.

Spoločnými znakmi našich hotelov sú unikátna poloha, kvalitné ubytovanie a skvelá gastronómia.

Hostia k nám prichádzajú za pasívnym aj aktívnym oddychom. Robíme maximum preto, aby pridanú hodnotu svojho pobytu mohli získať aj formou netradičných zážitkov – expedícií, gastronómie a rôznych typov zábavy.

Naša hotelová divízia má stabilné finančné výsledky. Za posledných 12 mesiacov zaznamenala kumulované tržby takmer 7,3 milióna eur. Predpokladaný odhad tržieb za celý rok 2022 je na úrovni  9 miliónov eur. Priemerná celoročná obsadenosť hotelov sa pohybuje na úrovni 50 %. V oboch uvedených ukazovateľoch sú započítané aj veľké výpadky zo začiatku roka, ktoré spôsobili vládne reštrikcie kvôli pandémii COVID-19. Dosiahnuté výsledky nás povzbudili k tomu, aby sme mali s touto oblasťou pôsobenia skupiny Across veľké plány.

Do čoho plánujeme najbližšie investovať?

Sme si vedomí, že nároky hostí na hotelové zariadenia sa neustále zvyšujú. Chcú si nielen oddýchnuť v peknom prostredí, ale požadujú aj nadštandardnú úroveň služieb a široké spektrum voľnočasových aktivít. Preto sme sa rozhodli pristúpiť k rekonštrukciám a rozširovaniu našich ubytovacích zariadení.

V Chorvátsku v najbližšom možnom období prejdeme k druhej fáze renovácie hotela Trakoščan (reštaurácia, lobby bar, športoviská) a v priebehu budúceho roka máme naplánovanú kompletnú rekonštrukciu wellness centra a následnú prístavbu exteriérového bazéna. Na Zelenej Punte sa uskutoční ďalšia fáza rekonštrukcie apartmánov a nového plážového klubu.

Súčasťou tohto príbehu môžu byť aj naši klienti

Veríme, že vysoké štandardy, ktoré kladieme na naše prevádzky, sú zárukou spokojnosti našich hostí. Ak by ste sa chceli stať súčasťou príbehu PSH a investovať do tejto časti biznis aktivít Across, neváhajte kontaktovať Vášho investičného konzultanta alebo nám napíšte:

Napísať správu

___________

[1] Hotel Salamandra, Trakoščan a apartmány Zelena Punta vlastní spoločnosť z portfólia skupiny Across – Prime Tourist Resorts, a.s. (PTR), ktorá ich prenajíma Premium Star Hotels, a.s. (PSH). PSH všetky spomínané hotely prevádzkuje. Dlhopisy vydáva PTR ako vlastník hotelov a zabezpečuje aj rekonštrukcie svojho majetku.

Zelena Punta

Zelena Punta – ostrov Ugljan