Chcem investovať
Padelovému biznisu veríme, rozširujeme preto svoje pôsobenie
18. 12. 2023 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Po oťukaní sa a postupnej implementácii spoločných nápadov sme v novembri zavŕšili náš 50 %-ný investičný vstup do španielskej spoločnosti Aurial Padel Group. Tá je druhým najväčším prevádzkovateľom padelových kurtov v Španielsku. Zo súčasných 49 prevádzkovaných kurtov máme ambíciu v krátkodobom horizonte narásť na 200+ kurtov.

Vzťahy so španielskymi padelovými partnermi sa datujú od čias covidu, kedy sa padelu začal intenzívne venovať zakladateľ skupiny Across, Július Strapek. V Barcelone zistil, že padel nie je len výborná spoločenská zábava, ale aj veľmi dobrá investičná príležitosť. Bol presvedčený, že ak skĺbi do jedného ekosystému prenájom kurtov, padelovú komunitu na sociálnych sieťach, padelový shop, padelovú akadémiu a občerstvenie, taký biznis musí výborne fungovať. A to teraz ideme napĺňať aj prostredníctvom tejto akvizície.

Padelový biznis nám funguje aj na Slovensku. V Bratislave sme minulý rok rozbehli našu Aréna Padel, ktorá funguje lepšie, ako sme očakávali. „Prvé padelové kurty sme v Bratislave otvorili v septembri 2022 a za tento krátky čas si padel našiel svoje významné miesto v srdciach športovcov žijúcich na Slovensku. V novembri mala Arena Padel Bratislava obsadenosť 66 %. Často je problém rezervovať si kurt, a to nielen v časovo exponovaných úsekoch dňa,” konštatuje Štefan Stanko, manažér Areny Padel.

Padel v súčasnosti hrá 25 miliónov hráčov na svete vo viac ako 90 krajinách sveta. Dnes má tento šport viac ako 50 oficiálnych národných federácií. Patrí tam aj Slovensko.

Slovenskú padelovú asociáciu sme založili už v roku 2018. Sme členmi Európskej aj Svetovej padelovej federácie, zaregistrovali sme padel ako šport pod MŠVVaŠ SR a dnes máme vyše 1 000 aktívnych hráčov. Každoročne organizujeme Majstrovstvá Slovenska v seniorskej aj mládežníckej kategórii, plníme zákonné limity registrovaných hráčov a finišujeme so zakladaním prvých padelových klubov. Okrem záujmu športovcov sme pritiahli aj záujem viacerých sponzorov. Hlavným partnerom slovenského padelu je napríklad CUPRA,“ dopĺňa Július Strapek, ktorý je aj prezidentom Slovenskej padelovej asociácie.

K padelovej hale v bratislavskej Rači so šiestimi kurtami pridáme čoskoro ďalšiu halu pre milovníkov tohto športu. Lokalitou, kde by mala vyrásť, je mestská časť Bratislava – Nové Mesto. Plánujeme tu zrekonštruovať halu, ktorá prinesie 11 indoorových kurtov a zázemie pre športovcov spolu s reštauráciou. S prestavbou objektu by sa malo začať už v druhom kvartáli budúceho roka.