Chcem investovať
Inovatívny projekt Praktická ambulancia expanduje
10. 01. 2017 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Nové pracovisko pribudlo v Banskej Bystrici.

Začiatkom roka 2017 otvorila Praktická ambulancia v poradí už svoju štvrtú ambulanciu všeobecných lekárov pre dospelých. Pracovisko pribudlo v centre Banskej Bystrice. Celá sieť ambulancií všeobecných lekárov pre dospelých obsluhuje už viac ako 16 000 pacientov v štyroch lokalitách Slovenska. Uplynulý rok bol pre Praktickú ambulanciu veľmi úspešný. Počet pacientov sa zdvojnásobil a medziročný nárast tržieb vzrástol takmer 2,5 krát.

Sieť Praktická ambulancia začala poskytovať zdravotnú starostlivosť v októbri 2013 v bratislavskej Petržalke. Across Private Investments kapitálovo vstúpil do unikátneho projektu, v investične zaujímavom sektore zdravotníctva, v auguste 2014 s cieľom podporiť jeho ďalší rast. Na jeseň 2015 pribudla v Bratislave druhá ambulancia – v mestskej časti Ružinov a ďalšie pracovisko bolo v rovnakom období zriadené v Trnave.

Základom projektu Praktická ambulancia je poskytovanie primárnej zdravotnej starostlivosti tímom skúsených všeobecných lekárov pre dospelých, ktorí ordinujú v pracovných dňoch 12 hodín denne od 8,00 do 20,00 h. Pacienti neplatia žiadne celoročné poplatky a majú možnosť objednať sa na vyšetrenie na presný čas bez poplatku, či už telefonicky alebo priamo cez internet. Praktická ambulancia má zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami, vyšetrenia sú teda hradené z verejného zdravotného poistenia. Tento inovatívny projekt podstatne zvyšuje úroveň poskytovania primárnej zdravotnej starostlivosti a vďaka unikátnym benefitom pre pacientov vykazuje výrazný trhový potenciál v nábore a obsluhe nových pacientov.

Projekt ambulancií všeobecných lekárov pre dospelých pokračuje podľa plánu. Jeho cieľom je do roku 2018 vybudovať sieť piatich ambulancií obsluhujúcich vyše 50 000 pacientov. V uvedenom období by mali tržby Praktickej ambulancie dosiahnuť úroveň 1,8 mil. eur.

Chronológia projektu:

10/2013 – spustenie projektu,  otvorenie ambulancie v Petržalke

08/2014 – kapitálový vstup Acrossu do projektu

09/2015 – otvorenie ambulancie v Ružinove

11/2015 – otvorenie ambulancie v Trnave

01/2017 – otvorenie ambulancie v Banskej Bystrici