Chcem investovať
Začiatok nového týždňa bez USA pokojný
21. 02. 2017 Čas čítania: 2 min
Analýzy
Analýzy

Rusko predbehlo Saudskú Arábiu v pozícii najväčšieho svetového producenta ropy.

  • Volatilita a zobchodované objemy boli včera v dôsledku štátneho sviatku v USA nízke.
  • Index spotrebiteľskej dôvery eurozóny poklesol na -6,2 bodu.
  • Portugalsko predčasne splatilo MMF polovicu úveru v objeme 1,7 mld. EUR.
  • Americký internetový predajca Amazon plánuje vo Veľkej Británii vytvoriť 5 000 pracovných miest.
  • Ekonomický kalendár dnes ponúka výsledky indexov PMI eurozóny a USA.

Včerajšie obchodovanie na finančných trhoch prebehlo podľa očakávaní. V USA zostali burzy kvôli sviatku prezidentov zatvorené a ekonomický kalendár v Európe bol prázdny. Zobchodované objemy boli podpriemerné a volatilita nízka. Väčšina aktív si tak svoje pozície dokázala podržať.

Ekonomický kalendár v Európe včera poskytol iba výsledky februárovej spotrebiteľskej dôvery v eurozóne, ktorá zostáva aj naďalej v záporných hodnotách. Index dôvery sa znížil na -6,2 bodu. Zverejnené výsledky však mali na obchodovanie minimálny dopad.

Európske akciové trhy začali nový týždeň zmiešane. Širší index Stoxx 600 uzatvoril so ziskom 0,22 % na 371 bodov. Britský FTSE 100 uzatvoril na nule, nemecký DAX pridal 0,6 % a francúzsky CAC 40 oslabil o 0,05 %.

Najviac sa darilo akciám Royal Bank of Scotland po oznámení o zrušení plánov na predaj divízie Williams and Glyn. Naopak o viac ako 6 % sa prepadli akcie britsko-holandského výrobcu spotrebného tovaru Unilever. Dôvodom je stiahnutie ponuky na odkúpenie od americkej potravinárskej spoločnosti Kraft Heinz.

Máme za sebou pokojný štart do nového týždňa avšak dnes by sa malo všetko vrátiť do starých koľají. Do obchodovania sa po predĺženom víkende vrhnú americkí obchodníci a ekonomický kalendár poskytne hneď niekoľko zaujímavých fundamentov ako napr. predstihové indikátory v podobe indexov PMI z eurozóny a USA, francúzsku infláciu a členovia Bank of England predstavia inflačný report v britskom parlamente.