Chcem investovať
Zhodnotenie Across Bond+ dosiahlo za prvý polrok 5 %
12. 07. 2016 Čas čítania: 2 min
Analýzy
Analýzy

V prvom polroku tohto roka sa najviac darilo investičnej stratégii zameranej na investovanie do štátnych a korporátnych dlhopisov v regióne strednej a východnej Európy – Across Bond+. Investičný fond profitoval z nárastu cien dlhopisov v dôsledku zvýšeného dopytu investorov. Naplno sa začína potvrdzovať opodstatnenosť tohto investičného produktu na trhu, a to najmä v prostredí nízkych úrokových sadzieb. Investičná stratégia sa priblížila na dosah k prekonaniu svojho benchmarku, ktorým je hranica 3,5 % p.a. nad úrovňou krátkodobých úrokových sadzieb reprezentovaných medzibankovou sadzbou 3M Euribor. Aktuálny hrubý výnos do splatnosti dlhopisového portfólia fondu predstavuje 6,3 % p.a., pri priemernej splatnosti portfólia na úrovni 2,5 roka.

V prvej polovici roka si dobre počínali aj riadené portfóliá Across Inteligent Portfolio+. Napríklad portfólio, s 50 % podielom dlhopisovej zložky, zhodnotilo od začiatku roka o 1,4 %. Za posledný rok je síce v červených číslach (-1 %), no za posledné tri a päť rokov sa priblížilo k zhodnoteniu 8 % ročne (7,9 % p.a. za tri roky a 7,8 % p.a. za päť rokov).

Hodnotová stratégia Across Pavis+ zameraná na investovanie do malých a stredne veľkých spoločností, verejne obchodovaných na americkom trhu, zaznamenala za posledný mesiac pokles 6 %, čím sa ocenenie akcií v rámci stratégie dostalo na historické minimum. V porovnaní so spoločnosťami indexu S&P 500 je v súčasnosti ocenenie akcií v Across Pavis+ skutočne atraktívne. Akcie v S&P 500 sa obchodujú zhruba za 11-násobok EBITDA, v Across Pavis+ sú len na úrovni 3,5-násobku EBITDA. ,,Buffettovsky“ povedané – investovať dnes do Across Pavis+, je ako kúpiť dolár za 50 centov.

Podrobnejšie informácie o výsledkoch investičných stratégií Across Private Investments sú v priložených mesačných reportoch.

Report Across Bond+

Profil investície – Across Intelligent Portfolio+

Across Protected GEMS+

Across Protected USD+

Across Protected Crude Oil+