Chcem investovať
Occam New Home sa spája so skupinou Across
13. 12. 2022 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Skupina Across získala vo firme 50-percentný podiel.

Spoločnosť Occam New Home, dcérska spoločnosť investično-developerskej skupiny Occam Real Estate, v týchto dňoch uzavrela rokovania o vstupe strategického partnera. Renomovaná slovenská investičná skupina Across získala vo firme 50-percentný podiel cez svoju dcérsku spoločnosť Across Properties.

Occam New Home poskytuje profesionálne služby v oblasti sprostredkovania predaja a prenájmu nehnuteľností s primárnym zameraním na novostavby a prémiové nehnuteľnosti.  Aktuálny vývoj je súčasťou snahy oboch spoločností vytvoriť priestor pre ďalší rast a vzájomné synergie, napríklad pri developerských projektoch Acrossu so službami a produktami oboch spoločností. „Vidíme pridanú hodnotu pre obe strany, ako aj pre klientov. Vidíme veľký priestor, ako sa môže svet financií a investícii a realitný svet vzájomne dopĺňať. Veríme, že vstup Acrossu pomôže nielen v dosahovaní ďalšieho rastu našej spoločnosti, ale aj jeho dynamike,“ zdôraznil Jozef Šimek z Occam New Home.

Skupina Across, kam patrí aj Across Private Investments, o.c.p., a.s. („API“), pôsobí na slovenskom trhu už dvadsať rokov a ako obchodník s cennými papiermi spravuje 400 miliónov eur svojim klientom. Jej zakladateľ Július Strapek od tejto investície očakáva prehĺbenie synergií a rozšírenie ponuky služieb a produktov pre klientov API. „Náš vstup do Occam New Home vnímame ako príležitosť umožniť našim klientom participovať na spoločných developerských projektoch, najmä prostredníctvom luxemburských fondov, ktoré sme vytvorili,“ dodáva J.Strapek.

Spoločnosť Occam New Home spolupracuje s významnými developerskými spoločnosťami na Slovensku, ktorým pomáha s nastavením ich rezidenčných projektov. Medzi najvýznamnejších klientov patria napríklad HB Reavis,  ImmoCap alebo Woodrock.

Polovičný podiel vo firme má naďalej skupina Occam Real Estate, ktorá pôsobí na trhu ako investičná, developerská a asset management spoločnosť v oblasti, rezidenčných, retailových a kancelárskych nehnuteľností nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Occam Real Estate v súčasnosti pripravuje a realizuje niekoľko projektov, napríklad viac ako 500 bytový projekt Nová Merina, kde premieňa brownfield v Trenčíne na bývanie v prémiovej lokalite, či Tesla Residence – rezidenčný projekt s takmer 200 bytmi v Košiciach, ktorý navrhli ocenení architekti Sadovsky & Architects a Superatelier.  Stopercentnými spoločníkmi Occam Real Estate sú Marek Kalma a Jozef Šimek.