Chcem investovať
InoBat ohlasuje ďalšie veľké partnerstvo
20. 01. 2022 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

International Finance Corporation (“IFC”) je súčasťou Svetovej banky, v rámci ktorej sa zameriava na rozvoj a financovanie súkromného sektora. Svetová banka uzavrela prostredníctvom IFC koncom minulého roka dohodu o spoločnom rozvoji so spoločnosťou InoBat Auto (“InoBat”). Do projektu InoBat mali možnosť exkluzívne investovať aj klienti Acrossu.

Nedostatok tovární bude treba pokryť

Podľa analytikov sa očakáva, že výroba elektrických vozidiel v Európskej únii vzrastie do roku 2030 z jedného milióna ročne až na zhruba 33 miliónov. Odhaduje sa, že len v Európe bude potrebné postaviť 20 až 30 tovární na výrobu batériových článkov a ich súvisiaci ekosystém sa bude musieť výrazne posilniť. Nie je teda prekvapením, že cieľom partnerstva medzi InoBat a Svetovou bankou je stavba gigafabriky v strednej a juhovýchodnej Európe, a to v rámci globálnej platformy InoBat v Európe, USA a Indii.

Táto plánovaná gigafabrika spoločnosti InoBat bude dodávať batérie pre elektromobily za celosvetovo konkurencieschopné ceny a pokrývať tak rastúci dopyt na európskom trhu. Partnerstvo medzi InoBat a IFC sa teda zameria na podporu európskeho programu dekarbonizácie a vytvára nové príležitosti pre investície do e-mobility.

Partnerstvá sú pre projekt dôležité

Z ďalšieho úspešného partnerstva sa teší aj Marián Boček, generálny riaditeľ spoločnosti InoBat Auto. Tvrdí, že spojenie s IFC im umožní výrazne rozšíriť ich ekosystém, podporiť vytváranie udržateľných pracovných miest, ale aj globálnu dekarbonizáciu. Navyše posúva InoBat vpred k snahe o čo najvyššie štandardy udržateľnosti a výkonnosti.

Ďalšími partnermi InoBat sú globálny ťažobný a kovospracujúci gigant Rio Tinto, či Amara Raja Group, ktorá je poprednou spoločnosťou zaoberajúcou sa priemyselnými a automobilovými batériami v Indii, ale aj Ideanomics, globálna spoločnosť zameraná na urýchlenie komerčného prijatia elektrických vozidiel s cieľom podporiť transformáciu udržateľnosti so sídlom v USA.