Chcem investovať
InoBat získal strategického investora, benefitujú z toho aj naši klienti
07. 09. 2023 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Štvrtinový podiel v tejto inovatívnej slovenskej spoločnosti kúpila čínska firma Gotion High-Tech. Ide o investora z najvyššej ligy globálneho batériového biznisu. Čínsky gigant má 14 veľkých fabrík v Ázii a 8 výskumných a vývojových centier po celom svete a pripravuje sa na expanziu do Európy, Afriky a na Blízky východ. InoBat Auto je jeho prvou veľkou investíciou do európskeho startupu.

Gotion High-Tech a InoBat budú spolupracovať v oblasti inovácie technológie batérií, lokalizovanej výrobe batérií pre elektromobily vo východnej Európe v rámci ekologického parku zelenej energie či recyklácie batérií. Spolupráca je súčasťou plánu Gotion vytvoriť 100 GWh výrobnej kapacity batérií na zámorskom trhu do roku 2025.

Do projektu InoBat mali jedinečnú možnosť investovať aj klienti Across Private Investments. Podľa nášho CEO Petra Jakubičku ide o ďalší významný míľnik. „Teší nás, že InoBat posilňuje svoju pozíciu na trhu a všímajú si ho čoraz väčší hráči. Po Rio Tinto, Amara Raja či ČEZ ide o ďalší investičný úspech, ktorý pomôže v napredovaní celého projektu.“

Zo spoločnosti InoBat Auto rastie svetový unikát v oblasti výroby, výskumu a vývoja batérií a darí sa mu napĺňať ambiciózne plány, ktoré si stanovila. Aj vďaka Across Private Investments sú pod týmto úspechom podpísaní aj slovenskí investori. Naši klienti mali exkluzívnu príležitosť vstúpiť do tohto projektu v rannej fáze a vstup ďalších svetových mien len potvrdzuje, že to bola skvelá voľba.

Viac detailov o transakcii si môžete prečítajte v týždenníku Trend alebo na Denníku E.

O InoBat

Spoločnosť sa zameriava na poskytovanie energetických riešení v rámci celého hodnotového reťazca, vrátane veľkokapacitných energetických úložísk a recyklácie batérií. Je jednou z mála európskych firiem pôsobiacich v oblasti batériového biznisu. Medzi jej partnerov patria globálny ťažobný a kovospracujúci gigant Rio Tinto, popredná spoločnosť zaoberajúca sa priemyselnými a automobilovými batériami v Indii Amara Raja Group, ale aj Ideanomics, globálna firma zameraná na urýchlenie komerčného prijatia elektomobility so sídlom v USA.

O Gotion

Spoločnosť Gotion High-tech je technologická spoločnosť zameraná na výskum a vývoj a inovácie v oblasti technológií batérií. Medzi jej oblasti pôsobenia patrí aj výroba a predaj lítium-iónových batérií pre nové energetické vozidlá v Číne. Medzi jej strategických partnerov patria spoločnosti ako Volkswagen alebo Tata Group.