Chcem investovať
Investičným riaditeľom skupiny Across pre mediálny sektor sa stal Jan Vlček
20. 06. 2024 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Bratislava, 20.6.2024 – Investičná skupina Across má nového investičného riaditeľa pre mediálny sektor. Stal sa ním skúsený manažér Jan Vlček. V jeho novej role bude  dohliadať na prevádzku Across Media Holding a.s, ktorá je od minulého roka súčasťou skupiny Across.

J.Vlček bude mať na starosti riadenie spoločností, ktoré sú združené v sieťach McCann a Mediabrands v juhovýchodnej Európe, najmä McCann, UM, Initiative a DVR. Všetky tieto agentúry pôsobia v Srbsku, v Chorvátsku, v Bulharsku, v Slovinsku, v Severnom Macedónsku, v Bosne a Hercegovine, v Čiernej Hore a v Albánsku.

S viac ako 20-ročnou praxou v oblasti médií a marketingovej komunikácie prináša Jan Vlček do Across bohaté znalosti. V minulosti pôsobil na manažérskych pozíciách v rámci rôznych spoločností holdingu WPP, napr. ako riaditeľ Mindshare a JWT v Prahe aj v Moskve. Zastával tiež manažérske pozície v rámci skupiny CME. Bol Co-CEO TV Nova v Českej republike a CME Group Revenue Director pre šesť trhov v strednej a juhovýchodnej Európe.

„Sme nadšení, že s príchodom Jana Vlčka narástla naša expertíza a schopnosti v oblasti médií. S radosťou ho vítame v našej skupine, ktorá touto investíciou vstúpila do dynamického mediálneho a komunikačného sektora,“ uviedol Július Strapek, zakladateľ skupiny Across.

„Veľmi sa teším z toho, že som dostal možnosť rozšíriť svoje zameranie z médií na celé spektrum komunikačných služieb. Ako skupina sme v unikátnej pozícii, keďže môžeme pokryť rôzne oblasti komunikácie z jedného miesta. To umožní klientom jednoduchší a rýchlejší prístup k rozmanitému spektru koncových zákazníkov,“ uviedol J.Vlček.

Vymenovaním Jana Vlčka skupina Across splnila svoj plán rozširovať svoje pôsobenie v mediálnom priemysle. Jeho rozsiahle skúsenosti a strategické vedenie rozhodne prispejú k rozvoju sektoru médií v rámci tejto investičnej skupiny.