Chcem investovať
Kerling – vaša štýlová investičná nehnuteľnosť v srdci Slovenska
18. 12. 2023 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

V historickom centre Banskej Štiavnice buduje Across Properties bytový komplex Kerling.  Je to výborná investičná príležitosť s garantovaným výnosom 5 %. Across tu bude zároveň spravovať a prenajímať byty.

Kerling spája luxus s históriou

Banskú Štiavnicu ročne navštívia desaťtisíce ľudí nielen zo Slovenska, ale aj zo sveta. Krátkodobý turizmus preto predstavuje príležitosť pre investovanie do nehnuteľností. Mesto je hrdé predovšetkým na svoju architektúru, ktorú vyzdvihujú aj zahraniční hostia. V súlade s pamiatkovou zónou mesta sa rekonštruuje aj najnovší prírastok do portfólia Across Properties – Kerling.

Kerling tvoria dve budovy s 31 bytovými jednotkami. Nachádza sa na Dolnej ulici v Banskej Štiavnici a je zaujímavý svojim architektonickým prevedením. Budova bývalého hotela zapadá do obrazu Banskej Štiavnice. Byty sú len na skok od centra mesta a svoje útočisko tu nájdu milovníci historického mesta, prírody, ale aj tí, ktorí chcú efektívne zhodnotiť svoje peniaze. Prvá budova disponuje štyrmi nadzemnými podlažiami, druhá budova má tri nadzemné podlažia. Nájdete tu 1 jednoizbový byt, 24 dvojizbových a 6 trojizbových bytov v kvalitnom bytovom štandarde.

Projekt je aktuálne v štádiu rekonštrukcie. Pri prestavbe využívame kvalitné materiály a moderné technológie, a to všetko pri rešpektovaní pamiatkovej zóny baníckeho mesta. Kolaudácia je v pláne koncom roka 2024. Predaj zabezpečuje spoločnosť Urban&Partner, s.r.o., ktorá na slovenskom realitnom trhu pôsobí od roku 1999 a je riadnym členom Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska.

Termín stretnutia a viac informácií o projekte vrátane vizualizácií a pôdorysov je možné si dohodnúť na www.bytykerling.sk.

Ako môžete zarábať pomocou investičnej nehnuteľnosti

Cena nehnuteľností v čase rastie, pri predaji tak môže mať väčšiu hodnotu ako pri kúpe. Výšku ovplyvňuje najmä dopyt – čím je vyšší, tým bude vyššia aj jej cena alebo cena nájomného. Kľúčová je najmä lokalita.

Tu sú 4 kroky, ako fungujú investičné nehnuteľnosti v rámci skupiny Across:

  1. investor investuje plnú sumu do nehnuteľnosti, ktorú správca postaví,
  2. po vyplatení kúpnej ceny, kolaudácii a zapísaní do katastra patrí nehnuteľnosť investorovi,
  3. podľa nájomnej zmluvy ju správca prenajíma väčšinu roka, z čoho je výnos pre investora,
  4. po skončení nájomnej zmluvy môže investor nehnuteľnosť prenajímať ďalej alebo predať.

Medzi projekty Across Properties patrí okrem Kerling aj výstavba rodinných domov na bratislavskej Kolibe, rezidenčný projekt Nová Merina v Trenčíne, či projekt Rakyta v Devínskej Novej Vsi.