Chcem investovať
Nová investičná príležitosť: Across dlhopis s výnosom až 7,5 % ročne
20. 09. 2023 Čas čítania: 4 min
Across aktuality
Across aktuality

Across prichádza s novou investičnou príležitosťou, ktorá predstaví výnos, aký tu ešte nebol. Štvorročný bezkupónový Dlhopis Across Public I totiž ponúka zhodnotenie až 7,5 % ročne. Nezmeškajte príležitosť zafixovať si ho, takáto príležitosť sa už nemusí opakovať.

Ako sme už v našich článkoch viackrát spomínali, aktuálne obdobie považujeme za ideálne na zafixovanie si výnosov na nasledujúce roky. Dnešné nadštandardné výnosy produktov s vopred známym výnosom sú ťahané aktuálnymi vysokými úrokovými sadzbami v bankách. Je to dôsledok boja Európskej centrálnej banky s infláciou.

Analytici predpokladajú, že s poklesom cenovej úrovne v eurozóne a na Slovensku, budú postupne klesať aj úrokové sadzby v bankách a spolu s nimi aj vysoké výnosy na termínovaných účtoch a dlhopisových produktoch. Inflácia klesá už niekoľko mesiacov po sebe a výnosy zafixované dnes sa postarajú o zaujímavé zhodnotenie v budúcnosti. A to bez ohľadu na to, aké budú podmienky na trhu. Náš nový dlhopis ponúka výnos, ktorý môže dosahovať až 7,5 % ročne a to počas celých štyroch nasledujúcich rokov.

Dlhopisy sa vyznačujú stabilitou a predvídateľnosťou

Dlhopisové investície by mali tvoriť neoddeliteľnú súčasť portfólia každého investora. Svojou povahou vnášajú do portfólia väčšiu stabilitu a predvídateľnosť. Korporátne dlhopisy majú spravidla vopred známy výnos a v kombinácii s dopredu definovaným dátumom splatnosti sú nástrojom efektívneho finančného plánovania.

Dôležitý je výber emitenta

Pri investovaní do dlhopisov je dôležitý výber spoľahlivého a overeného emitenta. Práve ten je kľúčom k tomu, či budete v budúcnosti zbierať očakávané ovocie. Emitent z etablovanej skupiny, ktorá má stabilné postavenie na trhu, dlhoročné skúsenosti v poskytovaní investičných služieb, históriu splatených dlhopisov, hmatateľné podnikateľské aktivity, kvalitný manažment s rokmi skúseností v danej oblasti a množstvo spokojných klientov je zárukou dobrého rozhodnutia a pokojného spánku.

Emitentom najnovšieho dlhopisu je Across Funding, a.s. – spoločnosť, ktorá financuje obchodné činnosti a rozvoj celej Across skupiny. Finančné prostriedky vyzbierané touto emisiou budú použité výlučne na podnikateľské aktivity skupiny. Aktivity skupiny Across siahajú od realitného developmentu, hotelierstva, gastronómie, športu, zdravotníctva, módy až po private equity. Diverzifikácia aktivít skupiny prináša stabilitu budúceho rastu a dôveryhodnosť v očiach investorov.

Parametre investície

  • Názov cenného papiera: Dlhopis Across Public I
  • Začiatok vydávania: 28. 9. 2023
  • Splatnosť dlhopisu: 28. 9. 2027
  • Výnos: až 7,5 % p.a.
  • ISIN: SK4000023594

Dlhopis Across Public I je predávaný verejnou ponukou. Táto skutočnosť prináša výhodu vo forme Prospektu cenného papiera, ktorý je schválený Národnou bankou Slovenska a investori v ňom nájdu široké spektrum informácií o emitentovi, ktoré im môžu pomôcť k prijatiu informovaného investičného rozhodnutia. Nepremeškajte príležitosť investovať do tohto dlhopisu, ponuka je obmedzená objemom emisie.

Všetky dôležité informácie sa dozviete v Emisných podmienkach a Prospekte. V prípade záujmu prosím kontaktujte svojho investičného konzultanta alebo nám zanechajte kontakt a my sa vám ozveme.

Zanechať kontakt

 

Upozornenie: S investíciou je spojené riziko. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výnosov. Informácie obsiahnuté v tomto dokumente nie sú návrhom, verejným návrhom na uzatvorenie zmluvy, pokynom, vyhlásením verejnej obchodnej súťaže, verejným prísľubom, verejnou ponukou alebo výzvou na upísanie cenného papiera v zmysle všeobecne záväzných právnych predpisov platných na území Slovenskej republiky. Uvedené informácie nemožno považovať za daňové poradenstvo. Vo veci zdaňovania príjmov z cenných papierov Spoločnosť odporúča spoluprácu s daňovým poradcom. Uvedené informácie nemožno považovať za osobné investičné odporúčanie, návrh investičnej stratégie alebo za poskytnutie investičného poradenstva. Uvedený daňový režim závisí od jednotlivých pomerov každého klienta, nemusí byť aplikovateľný na Vašu investíciu a môže sa v budúcnosti zmeniť.

Autor:
Lenka Sýkorová

Product Manager