Chcem investovať
Vydarený kongres „Z generácie na generáciu“
21. 09. 2022 Čas čítania: 2 min
Across aktuality
Across aktuality

Mnoho našich klientov podniká v rámci rodinných firiem, preto sme sa rozhodli stať sa jedným z partnerov 3. ročníka Medzinárodného kongresu rodinných firiem. Toto podujatie, ktoré zorganizoval Inštitút Rodinného Businessu (IRB), bolo svojim rozmerom na Slovensku jedinečné. Bratislavský hotel Radisson Blu Carlton privítal viac ako 200 hostí z rodinných firiem a odbornej verejnosti.

O svoje praktické skúsenosti a odborné vedomosti sa podelilo 8 odborníkov na rodinné podnikanie zo 4 krajín. Medzi nimi aj Patrizia Gucci, predstaviteľka štvrtej generácie rodiny Gucci, ktorá vlastní svetové módne impérium, alebo Stefan Hipp, vnuk zakladateľa rodinnej firmy HiPP, ktorú asi poznajú všetky mamičky malých detí. Účastníci kongresu mali zároveň možnosť zúčastniť sa desiatich praktických workshopov zameraných na právne, finančné, daňové a obchod rozvíjajúce aspekty rodinného podnikania.

Jeden z workshopov viedli aj naši kolegovia Peter Jakubička a Marcel Veršovský. Tešili sa z hojnej účasti, dokonca sa ho zúčastnili celé viacgeneračné rodiny. Okrem iného sa dozvedeli, aké kroky je potrebné urobiť pre udržanie a dlhodobé zhodnotenie  rodinného majetku aj ako a do čoho investovať. S účastníkmi workshopu taktiež  diskutovali, ako plánovať prechod majetku na potomkov a zapojiť ich do správy rodinného majetku pre naplnenie cieľov rodiny.

V rámci užšej spolupráce s IRB sa Across stal aj sponzorom Akadémie nástupcov v rodinných firmách. Jednému z účastníkov sme poskytli štipendium v hodnote 5 200 eur.

Ak ste zástupcom rodinnej firmy a máte otázky spojené s nástupníctvom, ozvite sa nám na info@across.sk. Radi sa s vami stretneme a preberieme možnosti, ako otvorené témy vyriešiť efektívne.

Napíšte nám