Chcem investovať
Praktická Ambulancia rozšírila sieť o piate pracovisko
12. 11. 2019 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Praktická Ambulancia sa od októbra rozrástla o novú prevádzku na Račianskej ulici v bytovom komplexe Urban Residence. Bratislavské pôsobenie tak okrem Ružinova a Petržalky presunula aj do mestskej časti Nové Mesto. Za prvý mesiac sa tu zaregistrovalo viac ako 250 pacientov. Praktická Ambulancia má v súčasnosti okrem Bratislavy prevádzky aj v Trnave a v Banskej Bystrici. Jej služby využíva vyše 30 000 pacientov. „Od ambulancie na Račianskej ulici očakávame, že nadviaže na úspešné ambulancie v iných častiach Bratislavy a prinesie dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť pacientom aj v Novom Meste a v Rači,“ tvrdí Marek Balážik, spoluzakladateľ zdravotníckej siete Praktická Ambulancia.

 Bez čakania a poplatkov

„Hlavné benefity, ktoré pacienti oceňujú v Praktickej ambulancii je najmä 12 hodinová ordinačná doba, možnosť objednať sa na presný čas a aktívny prístup k preventívnym prehliadkam – pacientov na ne pravidelne pozývame prostredníctvom mailov,“ vysvetľuje M. Balážik. Výhodami, ktoré pacienti taktiež oceňujú, sú online objednávanie cez internet, úhrada vyšetrenia z verejného zdravotného poistenia či príjemné a moderné prostredie ambulancie. Všetky pobočky Praktickej Ambulancie si zakladajú na dostupnosti a umiestnené sú v častiach s dobrým prístupom mestskej hromadnej dopravy.

Jednoduchá registrácia

„Proces registrácie a prenosu zdravotnej dokumentácie nie je vôbec náročný. Stačí vyplniť dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a za pacienta vybavíme komunikáciu s doterajším všeobecným lekárom i poisťovňou, ako aj prenos zdravotných záznamov,“ tvrdí Balážik. Pacientom Praktickej Ambulancie sa môže stať každý občan s platným verejným zdravotným poistením, ktorý dovŕšil 18 rokov a má trvalý pobyt na území SR. Podmienkou pre uzatvorenie Dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti je aspoň 6 mesiacov trvajúca registrácia u doterajšieho všeobecného praktického lekára. Poplatky za zdravotnú starostlivosť platia len cudzinci, samoplatcovia a občania SR so zdravotným poistením v cudzine.

Expanzia na východ

Across Private Investments kapitálovo vstúpil do zdravotníckeho projektu Praktická Ambulancia v auguste 2014, necelý rok po otvorení prvého zariadenia v bratislavskej Petržalke. Od spustenia investične zaujímavého projektu neustále narastá počet pacientov, ktorí využívajú služby týchto zdravotných zariadení. V súčasnosti pôsobí Praktická Ambulancia najmä na západe, no expandovať by mala aj do iných častí Slovenska. „Najbližšie plánujeme otvoriť ambulanciu v Žiline. Následne by sme chceli rozšíriť naše pôsobenie aj do Nitry, Prešova aj Košíc,“ hovorí Marek Balážik.