Chcem investovať
Rok 2021 bol pre Across úspešný
12. 01. 2022 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Vlaňajšok priniesol mnohé výzvy. Neustále sa šíriaca pandémia nás prinútila zmeniť svoje správanie a adaptovať sa na svet, do ktorého sa prebúdzame už takmer dva roky. Napriek tomu sa úspešne napĺňala naša vízia a rástli sme vo vybraných kvalitatívnych aj kvantitatívnych ukazovateľoch, ktoré reflektujú úspešnú stratégiu našej správy investičného majetku klientov.

Uplynulých 12 mesiacov bolo prelomových. Napriek pretrvávajúcej pandémii a slabému americkému doláru sa rozbehol ekonomický vývoj a ľudia začali opäť výraznejšie investovať. Nie je náhoda, že sme napredovali. Ide o výsledok úsilia, talentu a chuti celej skupiny Across a využití tohto potenciálu. Aktíva pod správou Across Private Investments (API) výrazne presiahli hranicu 300 miliónov eur. Počet klientov sa zvýšil o 745. Na trh sme priniesli množstvo unikátnych projektov, ku ktorým mali klienti API exkluzívny prístup. Naše investičné riešenia dosiahli v priemere dvojciferné zhodnotenia, a to 14,1 %. Spustili sme nový online účet Across Connect aj mobilnú aplikáciu pre iOS a Android a priniesli sme klientom množstvo exkluzívnych investičných príležitostí. Kumulatívne čisté zhodnotenie našich investičných riešení medzi rokmi 2017 – 2021 pre klientov bolo 47,2 %.

Okrem toho sa náš tím investičných profesionálov rozrástol o nových skúsených kolegov, pôsobenie spoločnosti sme rozšírili o novú pobočku v Košiciach, nové segmenty klientov a spustili sme predaj investičných a dôchodkových sporení s nadštandardnými výnosmi pre širokú verejnosť s možnosťou investovať už od 100 EUR mesačne.  Výrazne sme rozšírili naše investičné možnosti v trhových a alternatívnych riešeniach a zefektívnili procesy pre lepšie a rýchlejšie služby klientom. Vďaka tomu všetkému môžem s pokorou tvrdiť, že sa spoločnosť API posunula výrazne vpred a svoju pozíciu lídra na trhu v privátnej správe aktív sme napriek pandémii posilnili.

Veľká vďaka patrí celému tímu skupiny Across, ktorý do svojej práce vkladá obrovské nasadenie a profesionalitu. V neposlednom rade ďakujeme aj našim klientom za neustálu dôveru, vďaka ktorej môžeme naďalej rásť. Je pre nás záväzkom do budúcna. Spravíme všetko pre to, aby sme aj v nasledujúcich obdobiach boli stabilným a dôveryhodným partnerom pri správe investícií.

Prajem Vám úspešný štart do nového roka a teším sa na ďalšiu vzájomnú spoluprácu.

Peter Jakubička, CEO Across Private Investments