Chcem investovať
S podporou Acrossu smer OH 2024 v Paríži
28. 01. 2022 Čas čítania: 3 min
Across aktuality
Across aktuality

Po mnohých úspechoch na Slovensku, majstrovstvách Európy či sveta, vzniká aj vďaka podpore Acrossu prvý slovenský kontinentálny MTB tím pod názvom PROefekt Across CST team. „Teší nás, že Across pomôže tímu posunúť sa vpred za novými cieľmi a po úspechoch na Slovensku môže preraziť aj v medzinárodnej konkurencii. Jedným z hlavných cieľov je dostať jazdca na olympijské hry 2024 v Paríži. Verím, že Across bude pri tom,“ tvrdí Pavol Záhymský, partner skupiny Across.

Jasne stanovené méty

Pre doposiaľ dosiahnuté úspechy sú ciele jazdcov nastavené ambiciózne. Okrem účasti na letných olympijských hrách 2024 v Paríži chce tím štartovať aj na najvýznamnejšom slovenskom cyklistickom podujatí, etapových pretekoch Okolo Slovenska. Juraj Karas, zakladateľ PROefekt Across CST team, verí, že nastavené ciele dokážu naplniť, a to aj vďaka unikátnym podmienkam, ktoré klub vytvára.

„Vývoj na svetovej cyklistickej scéne ukazuje, že všestrannosť a kombinovanie viacerých disciplín prispieva k výnimočným výkonom a dominancii. V našom tíme tento smer dlhodobo podporujeme a v kontinentálnom tíme ho mienime ešte viac rozvíjať. Preto u nás majú priestor MTB aj cestní cyklisti, ktorí tak môžu spoločne kombinovať obe disciplíny,“ dodáva Karas.

Zázemie v rezorte Salamandra

Okrem realít, fashion retailu či zdravotníctva pôsobí skupina Across ako finančný investor aj v hotelierstve. Do jej portfólia patrí okrem najvyššie položeného slovenského hotela Sliezsky dom aj vyhľadávaný rezort v Štiavnických vrchoch – Salamandra resort. Práve ten poskytol zázemie pre tréningové kempy, teambuildingy či formálne stretnutia tímu PROefekt Across CST team. Okolie hotela, celý rezort, ale aj nadštandardné služby sú pre cyklistov zárukou dobrých tréningových aj regeneračných podmienok. V priestoroch rezortu prebehlo v dňoch 18. – 20. 1. 2022 aj oficiálne predstavenie tímu. Video z podujatia nájdete tu.

proefekt across cst team

Verejná prospešnosť investovania

Horská cyklistika nie je jediným športom, pod ktorý sa podpíše podpora skupiny Across. V minulosti sponzorovala olympijského víťaza v chôdzi Mateja Tótha aj atléta, šprintéra Jána Volka, ktorý je halovým majstrom Európy z Glasgowa 2019. Across bol tiež hlavným partnerom úspešného futsalového tímu ŠK Across Pinerola, ktorý v súčasnosti naďalej podporuje, avšak klub vystupuje pod novým názvom Pinerola 1994 Futsal Academy.

Across zároveň spolupracuje s Hokejovým klubom UMB v Banskej Bystrici a MŠK v Žiari nad Hronom. Pomáha tiež mladým talentom v oblasti squashu, cyklistiky a atletiky. Na Slovensku sa stará aj o rozvoj najrýchlejšie sa rozrastajúceho športu v Európe – padelu, pričom v marci plánuje otvoriť prvé slovenské padlové centrum. Svojimi investíciami tak Across pomáha projektom s úžitkom pre celú spoločnosť a s vplyvom na budúcnosť ďalších generácií.