Chcem investovať
Vydali sme nový Dlhopis Across RE Investments
23. 01. 2024 Čas čítania: 4 min
Across aktuality
Across aktuality

Across opäť prináša lákavú investičnú príležitosť v podobe Dlhopisu Across RE Investments s výnosom až 7,5 % ročne počas viac ako štyroch rokov. Vďaka tejto investícii sa budete podieľať na viacerých rezidenčných projektoch na Slovensku, ktoré zmenia kolorit svojej lokality. Ponuka je obmedzená objemom emisie.

Analytici očakávajú, že ECB už v roku 2024 zníži sadzby z aktuálnych 4,5 % na 3,25-3,75 %. Následkom toho budú klesať aj výnosy ponúkané dlhopisovými investíciami. Preto je teraz najvhodnejší čas zafixovať si vysoké výnosy na nasledujúce roky. Jednou z možností je Dlhopis Across RE Investments zameraný na realitné investície.

Na akých projektoch sa budete investíciou podieľať?

Spoločnosť Across Properties, a.s., emitent najnovšieho dlhopisu, je pilierom realitného biznisu skupiny Across. Zameriava sa na development nových projektov v oblasti rezidenčného bývania a rekreačných objektov.

Finančné prostriedky vyzbierané touto emisiou budú použité najmä na projekty:

  • Kerling v Banskej Štiavnici – momentálne vo fáze prestavby bývalého hotela na byty,
  • projekt v Devínskej Novej Vsi v Bratislave – rezidenčné bývanie v novostavbách začína v druhom kvartáli tohto roku výstavbu prvej etapy,
  • nadštandardné byty v lukratívnom prostredí Bratislavy na kopci Machnáč v katastri Starého Mesta.

Záväzky z vydaných dlhopisov budú vyplatené prevažne z predaja realizovaných projektov, na ktoré je emisia určená.

V súčasnosti sú rozpracované aj ďalšie realitné investície v Bratislave a významný projekt na ploche s rozmermi až 70 hektárov v Žiari nad Hronom. Viac informácií o projektoch sa dozviete na stránke Across Properties, prehľad aktivít celej skupiny Across nájdete na stránke Across Group.

Prečo je dôležitý výber emitenta?

Pri investovaní do dlhopisov je kľúčový výber dôveryhodného partnera -emitenta. Investor musí mať istotu, že jeho investícia je v dobrých rukách a že v termíne splatnosti bude vyplatená celá jeho investícia vrátane dohodnutého výnosu.

Z toho dôvodu je potrebné pozrieť sa na doterajšie dosiahnuté výsledky spoločnosti a na to, či bude mať v budúcnosti z čoho plniť svoje záväzky. Emitent z etablovanej skupiny, ktorá má stabilné postavenie na trhu, dlhoročné skúsenosti v poskytovaní investičných služieb, históriu splatených dlhopisov, hmatateľné podnikateľské aktivity, kvalitný manažment s rokmi skúseností v danej oblasti a množstvo spokojných klientov je zárukou správneho rozhodnutia.

Parametre investície

  • Názov cenného papiera: Dlhopis Across RE Investments
  • Začiatok vydávania: 22. 1. 2024
  • Splatnosť dlhopisu: 31. 5. 2028
  • Výnos: až 7,5 % p.a.
  • ISIN: SK4000024444

Pre všetkých potenciálnych investorov je pripravený prospekt dlhopisu, v ktorom investori nájdu široké spektrum informácií o emitentovi, ktoré im môžu pomôcť k prijatiu informovaného investičného rozhodnutia. Nepremeškajte príležitosť investovať do tohto dlhopisu, ponuka je obmedzená objemom emisie.

Všetky dôležité informácie sa dozviete na našej stránke. V prípade záujmu, prosíme, kontaktujte svojho investičného konzultanta alebo nám zanechajte kontakt a my sa vám ozveme.

Zanechať kontakt

 

Upozornenie: S investíciou je spojené riziko. Minulá výkonnosť nie je zárukou budúcich výnosov. Informácie obsiahnuté v tomto dokumente nie sú návrhom, verejným návrhom na uzatvorenie zmluvy, pokynom, vyhlásením verejnej obchodnej súťaže, verejným prísľubom, verejnou ponukou alebo výzvou na upísanie cenného papiera v zmysle všeobecne záväzných právnych predpisov platných na území Slovenskej republiky. Uvedené informácie nemožno považovať za osobné investičné odporúčanie, návrh investičnej stratégie alebo za poskytnutie investičného poradenstva.

Autor:
Lenka Sýkorová

Product Manager